Turysci.pl Świat Podchwytliwe ceny na lotnisku. Można sporo oszczędzić lub stracić
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Podchwytliwe ceny na lotnisku. Można sporo oszczędzić lub stracić

11 czerwca 2023
Autor tekstu: Magda Antoł

Lotniska rządzą się swoimi prawami. Nie tyle musimy się dostosować do ich reguł, co przyzwyczaić do panującej na nich drożyzny. Momentami ceny potrafią osiągać absurdalne kwoty, które przyprawiają o zawrót głowy.

Niedawno odwiedziliśmy Modlin, gdzie sporządziliśmy lotniskowy paragon grozy . Jednak nie tylko polskie ceny zwalają z nóg. Europejskie lotniska też zagwarantują wam bolesny wydatek, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze.

Ciekawy przypadek wody

Zanim przejdziemy do cen jedzenia, skupmy się przez chwilę na wodzie. Jest to dość intrygujący przypadek. Okazuje się, że w różnych częściach lotniska ceny wody różnią się między sobą. Kiedy przebrniemy przez kontrolę bezpieczeństwa, możemy zaopatrzyć się w jedną z butelek w automacie. W nim kupimy butelkę wody Vitalis za 1 euro.

Lotnisko Faro 1.jpg

Gdy wkroczymy do strefy z jedzeniem, cena za wodę ulega znacznej zmianie. Staje się dużo droższa od tej z automatu. Za butelkę Evian trzeba było zapłacić niemal 4 euro, co jest dużą różnicą w porównaniu do poprzedniego przykładu.

Lotnisko Faro 3.jpg

Nawet przy bramkach nie powinniśmy się spodziewać jednej z tych cen. Tam butelkę Vitalis kupimy za 2 euro, co i tak jest zdecydowanie lepszą ceną niż ta ze strefy z jedzeniem. Dlatego też wybierając się na lotnisko Faro miejcie na uwadze, że koszt za wodę może się różnić w niektórych miejscach, nawet o kilka euro. Jeśli planujecie zaoszczędzić, to lepiej kupcie sobie wodę poza strefą jedzeniową.

Lotnisko Faro 4.jpg

Paragon grozy przy strefie z jedzeniem

Na lotnisku Faro to właśnie cena jedzenia zszokowała nas najbardziej. Wysokie koszty poniesiemy nie tylko za zakup gotowego, ciepłego posiłku, ale też za zwykłą kanapkę czy jogurt owocowy. Za gotowe, zapakowane kanapki zapłacimy 6,75 euro. Sałatki w pudełku też nie są tanie i za nie koszt wynosi 7,30 euro. Jak już wspominaliśmy, cena jogurtu też jest porażająca, gdyż wynosi ona ponad 4 euro. Za jeden z lokalnych przysmaków, czyli sardynki, zapłacimy 4,20 euro.

Lotnisko Faro 5.jpg

Lotnisko Faro 6.jpg

Koszt za podgrzane jedzenie jest równie wysoki co za wymienioną wcześniej sałatkę. Podgrzewany jeden kawałek pizzy wyniesie nas 7,45 euro. Jest też możliwość zakupu kanapki na ciepło z kurczakiem, której cena jest porównywalna z sałatką z pudełka. Jeśli do posiłku zechcemy zamówić sobie coś do picia, to przykładowo za kawę zapłacimy 3 euro, a za kieliszek wina 5 euro. Natomiast napój gazowany typu cola kosztuje 3,50 euro w sklepach.

Lotnisko Faro 7.jpg

Lotnisko Faro 8.jpg

Taniej zapłacimy za drobne pamiątki

O dziwo istnieją rzeczy, które można kupić taniej na lotnisku. Wśród nich są pamiątkowe magnesy. W Faro można zapłacić za nie 3 euro. Na niektórych straganach ceny okazują się wyższe. Przykładowo w Albufeirze zapłaciliśmy 3,90 euro.

Lotnisko Faro 9.jpg

Jeśli nie interesują was drobiazgi i chcielibyście kupić coś konkretnego, to polecamy zainteresować się kilkoma rzeczami, m.in.: Vinho Verde, czyli zielonym winem portugalskim, regionalnymi ciastkami Pastel de Nata (babeczkami z nadzieniem budyniowym) oraz wyrobom z korka o nazwie cortiça. Oczywiście niekoniecznie musicie zaopatrzać się w nie na lotnisku. Warto przed taką decyzją zapoznać się z cenami w lokalnych sklepach, jeśli nie chcecie przepłacić za produkty regionalne.

Lotnisko Faro 10.jpg

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Obserwuj nas w
autor
Magda Antoł
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy