Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 05.06.2023 11:03

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie

Lotnisko w Modlinie
fot. Klaudia Zawistowska/Turyści.pl

Nie od dziś wiadomo, że produkty sprzedawane za bramkami bezpieczeństwa na lotnisku są kilkukrotnie droższe, niż w marketach. Wybraliśmy się na lotnisko w Modlinie, żeby sprawdzić, ile kosztują tam poszczególne artykuły.

Produkty na lotniskach mogą osiągać bardzo wysokie ceny. O ile w wielu miejscach porty idą na rękę pasażerom i np. oferują im do dyspozycji tzw. poidełka z wodą, z których podróżni mogą napełnić swoje butelki, o tyle wciąż są lotniska, gdzie za artykuły pierwszej potrzeby klienci srogo przepłacają. 

Ceny grozy na lotnisku w Modlinie

W niedzielę byliśmy na podwarszawskim lotnisku. Jedną z rzeczy, która szczególnie zwróciła naszą uwagę są wysokie ceny kanapek i napojów. Za pół litra butelkowanej wody Kropla Beskidu należy zapłacić aż 8,5 zł, natomiast za 850 ml Coca-Coli 15 zł. Woda Rodowita z Roztocza będzie kosztować 7,5 zł i jest to najtańsza opcja, jeśli chcemy kupić jedną sztukę. Przy niektórych napojach była promocja - trzy w cenie dwóch. 

Podobnie drogie jest jedzenie. Bagietki w różnych smakach kosztują 19,99 zł. Przypominamy, że na pokład samolotu można wnosić własne jedzenie, np. kanapki, sałatki czy boksy wypełnione naszymi ulubionymi potrawami. Uczulamy jednak przed wyborem niektórych produktów, które po otwarciu mogą wydzielać nieprzyjemny zapach (np. jajka). 

Lotnisko w Modlinie, fot. Klaudia Zawistowska (3).jpgLotnisko w Modlinie, fot. Klaudia Zawistowska (2).jpg

Tłumy na lotnisku w Modlinie

Sezon wakacyjny powoli się rozpoczyna i tłumów na lotnisku nie brakuje. Długie kolejki w specjalnych wężykach ciągnęły się zarówno do odprawy, jak i kontroli bagażowej. Na szczęście w podwarszawskim porcie otwartych jest kilka stanowisk, przez co oba procesy przebiegają sprawnie. W związku z możliwym wzmożonym ruchem na lotniskach, linie lotnicze jak i porty apelują, by być na miejscu minimum dwie godziny przed odlotem. 

Lotnisko w Modlinie jest stosunkowo małe, więc często zdarza się, że jest bardzo trudno o wolne miejsce do siedzenia. Mimo otwarcia specjalnej strefy, znalezienie wolnego krzesła jest niemalże niemożliwe. Wiele osób zasiada więc na podłodze. 

Lotnisko w Modlinie, fot. Klaudia Zawistowska (4).jpg

Dodatkowe toalety

Podczas remontu dobudowano nowe toalety. Kabin (przynajmniej damskich) jest co najmniej kilka więcej, dzięki czemu nie trzeba czekać w długiej kolejce. Na mydło i ręczniki prawdopodobnie trzeba będzie jednak poczekać do kolejnego remontu.