Turysci.pl
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

fot. pixabay.com/Romuald_Gałęcki

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Czy ważność Polskiego Bonu Turystycznego zostanie przedłużona? Jak informuje Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy, obecnie nie trwają prace nad takim rozwiązaniem. Rząd zaznacza jednak, że sytuacja jest uważnie monitorowana i jeśli zaistnieją konkretne przesłanki, Prezydent RP może podjąć adekwatne do nich działania. Kluczowe okazać się może zainteresowanie świadczeniem w najbliższych, wakacyjnych miesiącach.

  • Redakcja BiznesInfo zapytała Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy, czy dojdzie do przedłużenia terminu ważności Polskiego Bonu Turystycznego

  • Rząd obecnie nie pracuje nad zmianą przepisów, pojawiło się jednak zapewnienie, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana

  • Uważnie śledzone ma być również wykorzystanie świadczenia przez Polaków w najbliższych miesiącach wakacyjnych. Wtedy też zainteresowanie 500 zł dla dzieci może być największe

Redakcja BiznesInfo zapytała Andrzeja Dudę o to, czy planuje przedłużenie ważności Polskiego Bonu Turystycznego. Przypomnijmy, że świadczenie w swojej obecnej formie jest właśnie wynikiem pomysłu głowy naszego kraju. Jak twierdzi Kancelaria Prezydenta, obecnie prace nad zmianą przepisów nie toczą się. Sytuacja jest natomiast na bieżąco monitorowana.

Atak na plażowicza w Kryspinowie

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

CZYTAJ DALEJ

Rząd nie pracuje nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Głosy dotyczące ewentualnego przedłużenia terminu funkcjonowania Polskiego Bonu Turystycznego pojawiły się już w maju. Ministerstwo Pracy, Rozwoju i Technologii miało wtedy analizować sytuację związaną z dość niewielkim zainteresowaniem świadczeniem.

Najwyraźniej jednak analizy nie wskazały na konieczność przedłużenia terminu wyznaczającego koniec ważności świadczenia. W odpowiedzi na pytanie redakcji BiznesInfo, Kancelaria Prezydenta stwierdziła, że „obecnie nie toczą się prace nad przedłużeniem obowiązywania bonu turystycznego".

Przypomnijmy, że z dodatkowych 500 zł dla dzieci skorzystać można do marca 2022 roku. Kancelaria Prezydenta poinformowała również, że sytuacja, wykorzystanie i zainteresowanie bonem jest uważnie monitorowane. Rząd zapewnia, że jeśli zaistnieją przesłanki do zmiany przepisów, to adekwatne kroki zostaną przez Andrzeja Dudę podjęte.

Redakcja BiznesInfo takie samo pytanie o Polski Bon Turystyczny zadała również Ministerstwu Pracy, Rozwoju i Technologii. W odpowiedzi dziennikarze usłyszeli, że masowa akcja szczepień oraz łagodzenie obostrzeń w sektorze hotelarskim powinno przyczynić się do zwiększenia zainteresowania i realizacji świadczenia turystycznego.

Podkreślono jednak również, że mimo to stan Polskiego Bonu Turystycznego i liczba wykorzystywanych zasobów będzie monitorowana. W zależności od sytuacji, podejmowane będą kolejne kroki.

Bon turystyczny dla seniorów?

Kilka dni temu Senat jednogłośnie poparł projekt innej zmiany w Polskim Bonie Turystycznym. Dotyczy ona rozszerzenia świadczenia na emerytów oraz rencistów.

Zgodnie z założeniami nowelizacji, 500 zł na usługi i imprezy turystyczne otrzymać by miało 9 milionów seniorów. Pieniądze trafić do nich mogą już we wrześniu 2021 roku, a ich zadaniem będzie m.in. wspieranie przedsiębiorców i hotelarzy w czasie mniejszego zainteresowania wyjazdami i urlopami.

Obecnie projekt ma trafić do Sejmu, gdzie odbędzie się głosowanie. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku usiłowano wprowadzić podobną zmianę, wtedy jednak Sejm jej nie przyjął.

Rozszerzenie Polskiego Bonu Turystycznego za świetny pomysł uważa natomiast prezes Polskiej Izby Hotelarskiej, Marek Łuczyńki. W rozmowie z Money.pl stwierdził, że pozwoliłoby to hotelarzom nadrabiać straty wywołane pandemią nie tylko w sezonie wysokim, ale również po jego zakończeniu. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Biznes Info

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >