Turysci.pl > Polska > Organizacja turystyczna w Zakopanem: „Warto oderwać się od Krupówek"
Patryk Korzec
Patryk Korzec 24.03.2022 22:17

Organizacja turystyczna w Zakopanem: „Warto oderwać się od Krupówek"

Ceny w Zakopanem
fot. flickr.com/Jose A./ CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Jak wyglądają ceny w Zakopanem i gdzie warto zjeść w rozsądnej cenie? Pan Paweł zapłacił za obiad dla jednej osoby ponad 80 zł i twierdzi, że to odpowiednia stawka. Lokalna organizacja turystyczna natomiast przyznaje, że na Krupówkach ceny często są dość wysokie, jednak Zakopane to o wiele więcej niż główny deptak i w stolicy Tatr da się zjeść naprawdę tanio.

  • Zakopane w każdy weekend jest oblegane przez turystów. Wielu Polaków skarży się na ceny w popularnych miejscowościach, jednak eksperci przekonują, że pod Tatrami można zjeść taniej

  • Jeden z urlopowiczów w rozmowie z mediami nawet dobitnie stwierdził, że „drożyzna w Zakopanem to mit"

  • Lokalna organizacja turystyczna zaznacza, że na Krupówkach zawsze jest drożej. Zakopane to jednak o wiele więcej niż główny deptak i każdy odwiedzający na pewno znajdzie w tym mieście miejsce dla siebie

Wyjazd na urlop do Zakopanego wcale nie musi wiązać się z wysokimi wydatkami. Choć w sieci w ostatnim czasie pojawiło się wiele tzw. paragonów grozy z popularnych miejscowości w całej Polsce, zawsze da się znaleźć coś przystępnego. Wszystko zależy od nastawienia urlopowiczów, ich oczekiwań i tego, gdzie szukają restauracji dla siebie.

Ceny w Zakopanem nie przerażają turystów

W rozmowie z Gazetą Wyborczą turysta z Gliwic, pan Paweł, stwierdził, że ceny w górach są naprawdę bardzo przystępne. Jak stwierdził, „drożyzna w Zakopanem to mit" i w knajpach da się zjeść obiady w dobrych cenach.

On sam zjadł obiad w jednej z restauracji na Krupówkach. Za kwaśnicę i jagnięcinę dla jednej osoby zapłacił 83 zł i uważa, że jest to odpowiednia cena. Zaznaczył też, że jedzenie można było kupić o połowę taniej, niż on - wystarczyło tylko wybrać bardziej popularne dania, które były w przystępniejszych cenach.

Pan Paweł zauważył też, że cena na rachunku wynosiła dokładnie tyle, ile wyliczył podczas zamawiania dań z menu. Nikt nie usiłował go w żaden sposób naciągnąć czy oszukać.

Jak wyliczyła Gazeta Wyborcza, rzeczywiście rachunek pana Pawła jest dość wysoki ze względu na wybór wyszukanych dań. Portal wskazuje, że średnio za posiłek na Krupówkach trzeba zapłacić ok. 40 zł. Często też można upolować tzw. danie dnia, czyli ofertę promocyjną, która średnio kosztuje 22 zł.

Zakopane to nie tylko Krupówki

W rozmowie z GW przedstawiciel lokalnej organizacji turystycznej, Made in Zakopane, Tymoteusz Mróz przyznał, że Zakopane każdego roku oblegają miliony wczasowiczów. Trudno więc oczekiwać przy głównym deptaku nieziemsko niskich cen, bo przedsiębiorcy mają tam też wyjątkowo wysokie opłaty.

Jednocześnie jednak ekspert zaznaczył, że zestawiając liczbę ludzi odwiedzających to miasto i jego popularność, ceny jedzenia w restauracjach są dość przystępne. Podkreślił też, że nie można porównywać ich do stawek w niewielkich miejscowościach, bo to inny rodzaj miejsc.

Mróz stwierdził, że w niektórych jadłodajniach - szczególnie położonych nieco dalej od Krupówek - zjeść można jeszcze taniej. Zauważył, że właśnie poza najpopularniejszym deptakiem odnaleźć można góralską autentyczność czy oryginalne smaki, które nie są robione „typowo pod turystów".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza