Turysci.pl
kurtka puchowa dlaczego warto zainwestować

fot. Materiały Partnerskie

Kurtka puchowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Za oknami zima i choć nie ma mrozów sięgających kilkudziesięciu stopni poniżej zera, warto zainwestować w wysokiej jakości, ciepłą odzież. Na chłodne dni najlepsze są ciepłe i wygodne kurtki puchowe. Zobacz dlaczego to właśnie w ten rodzaj zimowej

Ciepło na wagę złota

W naszym kraju już od lat zimy nie należą do bardzo mroźnych. Niemniej jednak temperatura nierzadko spada poniżej zera i w swojej garderobie warto mieć trochę ciepłej odzieży. W zimowe dni najważniejszym elementem codziennego stroju są kurtki i płaszcze. Wtedy, gdy niezbędny jest elegancki wygląd, płaszcz nie ma sobie równych, niemniej jednak podczas codziennych spacerów najlepiej sprawdza się lekka i wygodna kurtka. Szczególnie polecane są kurtki puchowe, które doskonale chronią przed zimnem i wiatrem.

Lekkość i wygoda

Większość z nas nie lubi zimy, ponieważ trzeba grubo się ubierać. Zimowy strój krępuje ruchy i utrudnia przemieszczanie się. Długie płaszcze, ciężkie kurtki a pod nimi ciepłe swetry, to codzienność w zimowe dni. Chyba nikt nie przepada za takim odzieniem. Ciepły strój nie musi jednak być synonimem ciężaru. W przypadku kurtek puchowych jest wręcz odwrotnie. Większość modeli jest lekka i nie krępuje ruchów.

Dlaczego kurtki puchowe są tak ciepłe?

Kurtki puchowe, jak sama nazwa mówi, są wypełnione puchem. Najczęściej wypełnieniem jest puch gęsi, który jest niezwykle ciepły. Kolejną zaletą takiego wypełnienia jest lekkość i sprężystość. Dzięki tym zaletom kurtka puchowa może być bardzo ciepła a równocześnie cienka i lekka.

Czy wszystkie kurtki puchowe są takie same?

Niestety nie. Na rynku znajduje się wiele kurtek puchowych, które takimi wcale nie są. Nierzadko pod tą nazwą kryją się kurtki ze sztucznym wypełnieniem lub puchem bardzo słabej jakości. Zdarza się, że kupując kurtkę puchową kierujemy się jej grubością. Wydaje nam się, że im grubsza, tym cieplejsza i lepsza. Jest wręcz przeciwnie. Kurtka wypełniona wysokiej jakości puchem jest niezbyt gruba i lekka, co widać już podczas zakupów. O tym, że jest ciepła dowiadujemy się już po pierwszym użyciu.

O czym jeszcze warto wiedzieć kupując kurtkę puchową?

Wybierając dla siebie kurtkę puchową warto zwrócić również uwagę na to z jakiego materiału została wykonana. Kurtka powinna chronić nie tylko przed zimnem, lecz także przed wiatrem i wilgocią. Warto wybrać model, który uszyty jest wodoodpornej tkaniny, co sprawi, że zimowy śnieg z deszczem nie będą dla nas groźne.

Gdzie szukać dobrej kurtki?

Kurtki puchowe można kupić w niemal każdym sklepie z odzieżą. Jednakże chcąc nabyć wysokiej jakości ubranie zimowe najlepiej wybrać się do sklepu z odzieżą specjalistyczną. Kurtka puchowa męska lub damska z pewnością znajdzie się w sklepach z odzieżą turystyczną i sportową. To właśnie tam znajdują się ubrania z najwyższej półki. Kurtki przeznaczone do uprawiania sportów zimowych muszą spełniać najwyższe standardy, w tym także chronić przed chłodem, wiatrem i wilgocią.

Trzeba wiedzieć, że wysokiej jakości kurtka puchowa męska czy damska nie należy do produktów odzieżowych za kilkadziesiąt złotych. Zazwyczaj jej cena jest znacznie wyższa, niemniej jednak warto w taką kurtę zainwestować. Puch, który jest jej wypełnieniem sprawia, że kurtka jest lekka, ciepła i wygodna. Zainwestowane w taką kurtkę pieniądze zwrócą się z nawiązką.

Artykuł Sponsorowany

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >