Turysci.pl
Kolejki do szczepień na Krupówkach

Screen/Tygodnik Podhalański/Facebook

Akcja szczepień na Krupówkach. Długa kolejka chętnych mieszkańców i urlopowiczów

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na Krupówkach trwa w ten weekend akcja szczepień. Burmistrz Zakopanego namawia do przyjęcia preparatu zarówno mieszkańców, jak i turystów. Jak widać na nagraniach pojawiających się w sieci, chętnych nie brakuje. Podobne namioty stanęły również w innych, popularnych kurortach w Małopolsce.

  • W ten weekend na Krupówkach stanęły specjalne namioty, w których chętni mogą przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson

  • Zarówno mieszkańców, jak i turystów, którzy chcą przyjąć preparat, nie brakuje

  • Podobne akcje trwają w innych, turystycznych miejscowościach na terenie Małopolski, m.in. w Szczawnicy czy Krynicy-Zdroju

W czasie weekendów zwykle na Krupówkach widać wzmożoną aktywność turystów, dzisiaj jednak wyjątkowo skumulowała się ona niedaleko Poczty Polskiej na słynnym deptaku. Wszystko przez to, że ustawiono tam punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Już kilka dni temu burmistrz Zakopanego zachęcał turystów oraz mieszkańców do przyjęcia preparatu na Krupówkach i jak widać, przekonał wiele osób. Tygodnik Podhalański opublikował nagranie, na którym widać, jak wiele osób zdecydowało się zaszczepić w stolicy Tatr.

Szczepienia na Krupówkach

Na profilu Tygodnika Podhalańskiego opublikowano nagranie z okolic Poczty Polskiej na Krupówkach. Rozstawiono tam wielkie, czerwone namioty, w których szczepione są chętne osoby. Jak widać, tych nie brakuje, a kolejka z obu stron jest naprawdę długa.

PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez burmistrza Leszka Dorula, Zakopane dysponuje ponad 1000 dawek preparatu. Akcja ma trwać natomiast cały weekend 12-13 czerwca.

Mieszkańcy i turyści szczepieni są preparatem Johnson&Johnson, który jest jednodawkowy. Oznacza to, że już po wyjściu z namiotu i odczekaniu odpowiedniego czasu, będą mogli cieszyć się przywilejami dla osób zaszczepionych.

Te najwyraźniej widać przy przekraczaniu granic innych państw. Czechy, Niemcy i wiele innych krajów stosuje łagodniejsze restrykcje dla osób zaszczepionych lub zdejmuje je zupełnie, umożliwiając np. swobodne wyjazdy wakacyjne.

Akcja szczepień w Małopolsce

Zakopane jest tylko jednym z turystycznych kurortów Małopolski, które zdecydowały się wziąć udział w akcji. Specjalne namioty rozstawione zostały również w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy oraz na Pustyni Błędowskiej.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w tym ostatnim miejscu turyści będą mieli szansę nie tylko się zaszczepić, ale również uzyskać Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i potwierdzić swój profil zaufany.

Podobnie jak w stolicy Tatr, akcja szczepień w każdym z wymienionych miejsc trwać będzie cały weekend. Preparat może przyjąć każda osoba, która skończyła 18 lat, posiada aktywne e-skierowanie na szczepienie oraz jeszcze nie przyjęła żadnego preparatu przeciwko COVID-19.

Mobilne punkty będą otwarte w godzinach 10-18 w sobotę i niedzielę. Organizatorzy zaznaczają, że ramy czasowe akcji mogą się jednak zmienić, jeśli zapas szczepionek zostanie wyczerpany. Nie warto więc czekać do ostatniej chwili, zainteresowanie jest bowiem duże.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański/Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >