Turysci.pl
Akcja szczepień w Zakopanem

fot. flickr.com/Jose A./CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Akcja szczepień w weekend na Krupówkach. Zachęcają mieszkańców i turystów

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W Zakopanem w najbliższy weekend będzie miała miejsce akcja szczepień przeciw COVID-19. Turyści oraz mieszkańcy są zachęcani przez władze miasta do przyjęcia jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Przewidziano podanie około 1200 dawek.

  • Burmistrz Zakopanego ogłosił akcję szczepień, która odbędzie się w najbliższy weekend na Krupówkach

  • Szczepionkę Johnson&Johnson będzie mogło przyjąć około 1200 osób

  • Turystów do szczepień w czasie urlopu zachęcają również nadmorskie kurorty. Podkreślają, że nie obowiązuje zasada regionalizacji

Wielkimi krokami nadchodzi lato, co - jak każdego roku - oznacza napływ turystów do Zakopanego. Na Krupówkach widać coraz więcej urlopowiczów, a w czasie długiego weekendu zjawiły się tam prawdziwe tłumy.

Spodziewać się można, że w czasie nadchodzących weekendów również wiele osób odwiedzi Podhale, co tamtejsze władze wykorzystać chcą do wykonania masowych szczepień przeciwko COVID-19. Jak poinformował burmistrz Zakopanego, w najbliższy weekend na Krupówkach preparat będą mogli przyjąć zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Akcja szczepień na Krupówkach w Zakopanem

Leszek Dorula, włodarz Zakopanego, powiedział w rozmowie z PAP, że 12 i 13 czerwca na Krupówkach zaszczepić się będzie mogło około 1200 osób. Mobilny punkt szczepień stanie na wysokości Poczty Polskiej.

Nie żyje mężczyzna. Śmierć na plaży w Kołobrzegu

Kołobrzeg. Nie żyje mężczyzna, którego z wody wyciągali spacerowicze

CZYTAJ DALEJ

Chętnym podawana będzie jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson. Oznacza to, że po jej przyjęciu osoby te są już chronione przed ciężkim przejściem zakażenia koronawirusem.

Burmistrz zaznaczył, że poddanie się szczepieniu sprzyjało będzie poczuciu bezpieczeństwa zarówno przyjezdnych gości, jak i mieszkańców pracujących przy ich obsłudze.

Przypomnijmy, że Parlament Europejski przegłosował już wprowadzenie paszportów szczepionkowych. Dzięki nim osoby, które przyjęły pełną dawkę preparatu, będą mogły cieszyć się znaczną swobodą podczas podróży międzynarodowych. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Zaszczepić się można również podczas urlopu nad morzem

Do przyjęcia szczepionki w czasie urlopu zachęca również Świnoujście. Prezes tamtejszego szpitala miejskiego, Dorota Konkolewska, w rozmowie z Radiem Szczecin przypomniała niedawno o takiej możliwości urlopowiczom. Jak podkreśliła, w przypadku podawania szczepionki, nie obowiązuje regionalizacja.

Oznacza to, że Polacy mogą zarejestrować się na przyjęcie szczepionki w dowolnym miejscu w kraju. Konkolewska wyjaśniła, że turyści mogą nawet wybrać punkty blisko znanych atrakcji, by nie musieć tracić czasu na dojazdy, np. w okolicy popularnej promenady.

Prezes szpitala zaznaczyła, że najlepiej oznakowany punkt znajduje się natomiast przy obiekcie, którym zarządza. Turyści mogą z niego korzystać w każdy dzień tygodnia, od poniedziałku do niedzieli. Otwarty jest również w święta i dni wolne, kiedy w Świnoujściu urlopowiczów pojawia się najwięcej.

Aby się zarejestrować, wystarczy zadzwonić do danej jednostki lub dokonać rezerwacji na dany dzień tygodnia przez portal pacjent.gov.pl. Możliwe jest też wysłanie wiadomości SMS na numer + 48 664 908 556, podając kod pocztowy miejsca, w którym chcemy przyjąć preparat.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET/Radio Szczecin

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >

Polska

TPN ostrzega przed niedźwiedziami. Zwierzęta podchodzą coraz bliżej osiedli

Czytaj więcej >

Polska

Ojciec zabrał 12-latkę na Orlą Perć. „Dziecko bardzo się bało i czuło się niepewnie"

Czytaj więcej >

Polska

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

Czytaj więcej >

Polska

Turystka zostawiła psa w samochodzie i poszła do Morskiego Oka. Zwierzę uratowała policja

Czytaj więcej >