Turysci.pl
Holandia wpisała Polskę na żółtą listę

fot. pixabay.com/mel_88

Nowe przepisy graniczne w Holandii. Polska na żółtej liście

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Holandia zmienia przepisy graniczne dla podróżnych z kilku krajów, w tym z Polski. Od najbliższego czwartku nasze państwo znajdzie się na żółtej liście, a wcześniej było na pomarańczowej. Oznacza to poluzowanie obostrzeń - nie będzie już obowiązku przejścia testu na COVID-19 oraz zalecenia odbycia 10-dniowej samoizolacji.

  • Holandia 10 czerwca wpisze Polskę na żółtą listę państw, w których ryzyko pandemiczne jest niskie

  • Oznacza to poluzowanie obostrzeń. Polacy zwolnieni będą z obowiązku testowania na COVID-19

  • Nasz kraj nie będzie też odradzany w rekomendacjach wakacyjnych wydawanych przez holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Holandia bardzo poważnie podchodzi do kwestii obostrzeń granicznych i przepisów dotyczących podróżnych z innych krajów. Kraj ten w znacznym stopniu ograniczył międzynarodowy ruch turystyczny, stabilizacja sytuacji pandemicznej w wielu krajach jest jednak motywacją do łagodzenia przepisów.

W połowie maja Polacy podróżujący do Holandii musieli być przygotowani na odbycie obowiązkowej, 10-dniowej kwarantanny. Skrócić się ją dało wyłącznie po przejściu dodatkowego testu po 5 dniach od przylotu, znajdowaliśmy się bowiem na tzw. pomarańczowej liście. 10 czerwca nasz status zmieni się jednak na żółty.

Nowe zasady wjazdu Polaków do Holandii

Jak czytamy na rządowej stronie Gov.pl, 10 czerwca Polska zostanie oznaczona kolorem żółtym. Oznacza to, że nasze państwo uznawane jest za kraj o „niskim ryzyku zagrożenia COVID-19".

GIS będzie prowadził kontrole w wakacje

GIS będzie prowadził wakacyjne kontrole w turystycznych miejscowościach

CZYTAJ DALEJ

Niezależnie od środka transportu, turyści nie będą już musieli obawiać się obowiązku testowania na COVID-19 po przylocie. Ściągnięte zostanie również zalecenie odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Podróże turystyczne do Holandii są możliwe od 15 maja, ale na miejscu pamiętać trzeba o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. Wraz z Polską na żółtą listę trafił Luksemburg, Słowacja, Włochy oraz Czechy.

Holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, cytowane przez Dziennik.pl, zaznaczyło, że kod żółty ma „wskazywać na stały spadek zachorowań na koronawirusa". Jednostka rządowa zgodziła się również zaprzestać odradzania w rekomendacjach wakacyjnych odwiedzin Polski i wyżej wymienionych państw.

Na miejscu turyści spodziewać się mogą pewnych ograniczeń pandemicznych. W reżimie sanitarnym działają m.in. największe atrakcje, sauny, baseny, parki rozrywki, muzea oraz teatry. Restauracje oraz kawiarnie przyjmują gości z zagranicy, działają jednak tylko w godzinach od 6 rano do 22:00.

W miejscach publicznych powinno się zachowywać dystans 1,5 metra. W środkach transportu publicznego należy natomiast zasłaniać usta oraz nos maseczkami. Taki sam nakaz obejmuje również zamknięte przestrzenie publiczne, np. sklepy, galerie, dworce czy lotniska.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik.pl

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >