Turysci.pl
Ustka

Fot. Marek BAZAK/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek w Ustce. Ośmiomiesięczne dziecko spadło z falochronu

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Ustce doszło do niebezpiecznego wypadku - 8-miesięczne dziecko spadło z falochronu. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Według wstępnych ustaleń służ, zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem.

Do wypadku w Ustce doszło w poniedziałek, a we wtorek dziecko przebywa jeszcze na obserwacji w szpitalu. Według informacji przekazanych przez Radio Zet, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadek na falochronie w Ustce. Dziecko w szpitalu

8-miesięczne dziecko w poniedziałek po południu spadło z falochronu w Ustce. Następnie zostało przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku.

We wtorek przebywa jeszcze w szpitalu na obserwacji na oddziale chirurgii dziecięcej, gdzie będzie dalej diagnozowane. Zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie, jednak jak podaje Radio Zet, skończyło się jedynie na otarciach skóry.

Wypadek wydarzył się podczas spaceru matki z dzieckiem w wózku po falochronie. Miejsce to nazywane potocznie „drugim molo". Nie ma żadnych barierek od strony wody, a za krawędzią jest jedynie betonowy schodek. 

port-2360861 1280

Nowe zasady wjazdu do Grecji. Wprowadzono trzy ważne zmiany

CZYTAJ DALEJ

Według wstępnych ustaleń policji wózek z dzieckiem w pewnym momencie spadł na beton znajdujący się poniżej. Matka została zbadana alkomatem, a wynik wykazał, że w momencie wypadku była trzeźwa.

Nie jest to niestety pierwszy tego typu wypadek w Ustce. Do przykrego zdarzenia doszło w 2017 roku, kiedy wózek z 3,5-miesięczną dziewczynką stoczył się z falochronu do morza. Dziecko zapadło w śpiączkę.

Natomiast dwa lata później, w lipcu 2019 roku doszło do kolejnego wypadku, w którym 61-letnia kobieta z 2-letnim wnuczkiem na rękach spadła z wysokości około dwóch metrów na beton.

Wybierając się na spacer w to miejsce, koniecznie trzeba więc zachować ostrożność i nie zbliżać się do krawędzi. Zwłaszcza gdy ma się pod opieką małe dzieci.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, GW

Podobne artykuły

Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >