Turysci.pl
POT przedłuża termin dla przedsiębiorców

zdjęcie poglądowe/wikimedia.org/Jacek Halicki/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Rejestracja podmiotów turystycznych do Certyfikatu Dobrych Praktyk przedłużona

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polska Organizacja Turystyczna poinformowała w poniedziałek o przedłużeniu terminu zgłoszeń do projektu Certyfikacji Podmiotów Turystycznych. Przedsiębiorcy z tego sektora mogą ubiegać się o Certyfikat Dobrych Praktyk do 30 czerwca.

  • Rejestracja do projektu Certyfikacji Podmiotów Turystycznych przedłużona do 30 czerwca

  • Przedsiębiorcy mają szansę na otrzymanie Certyfikatu Dobrych Praktyk

  • Świadectwo takie zapewniać ma turystów, że w danym obiekcie świadczone są usługi wysokiej jakości oraz zachowywane jest bezpieczeństwo sanitarne

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła certyfikację hoteli oraz organizatorów turystyki już w kwietniu 2020 roku. Jak informowaliśmy, działanie to miało wspomóc polski sektor turystyczny oraz przekonać Polaków do spędzania wakacji i urlopów w kraju.

Polscy przedsiębiorcy mogą sami zgłaszać się do programu i zdobywać Certyfikat Dobrych Praktyk. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, zainteresowanie ofertami polskich obiektów rośnie. Polska Organizacja Turystyczna informuje, że Podmioty Turystyczne otrzymają zatem jeszcze więcej czasu na rejestrację w projekcie Certyfikacji.

Polska Organizacja Turystyczna: termin zgłoszeń przedłużony

Wiadomość o przedłużeniu terminu zgłaszania się do projektu została opublikowana na profilu Polskiej Organizacji Turystycznej na Facebooku. Jak możemy przeczytać w komunikacie, data końcowa została przeniesiona na 30 czerwca.

Turyści na Śnieżce łamią przepisy

Piechurzy na Śnieżce nie przestrzegają przepisów. Będzie siatka ochronna i patrole

CZYTAJ DALEJ

Nie zwlekajcie - zróbcie to już dziś!! Pokażcie gościom, że: świadczycie usługi wysokiej jakości i dbacie o bezpieczeństwo - czytamy w poście.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie Certyfikat.pot.gov.pl. Przedsiębiorca wypełnić w nim musi m.in. NIP?PESEL, dane rejestracji, dane adresowe obiektu, który prowadzą oraz informacje o sobie.

Następnie konieczne jest wypełnienie tzw. Zbioru dobrych praktyk, czyli przejść tzw. autocertyfikację. Zadawane są w nim pytania o sposób promocji programu Polski Bon Turystyczny, przestrzeganie wytycznych i obostrzeń związanych z pandemią czy jakość obsługi w danym obiekcie.

W dalszej części przedsiębiorcy wypełnić powinni również część poświęconą znajomości programu Polski Bon Turystyczny, przyjmowaniu gości z niepełnosprawnościami i posiadaniem regulaminu organizowanej imprezy turystycznej czy też regulaminu świadczenia usług hotelarskich.

Na czym polega Certyfikacja Podmiotów Turystycznych?

Po wypełnieniu wyżej opisanego Zbioru dobrych praktyk, osoby zgłaszające się do projektu przygotować się muszą również na wizytację ekspertów. Sprawdzą oni na miejscu, czy rzeczywiście obiekt spełnia wszelkie wymogi.

Po pozytywnym przejściu obu certyfikacji, przedsiębiorca otrzymuje Certyfikat Dobrych Praktyk, a także znajdzie się w Katalogu Podmiotów, które to wyróżnienie otrzymały.

Projekt przyznawania obiektom i organizatorom turystyki Certyfikatu Dobrych Praktyk stworzony został z myślą o promocji tej branży. W połączeniu z Polskim Bonem Turystycznym, ma wzmocnić potencjał polskiego sektora turystycznego oraz zachęcić Polaków do spędzenia tegorocznych wakacji letnich w kraju.

Jak czytamy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej, projekt ma wyłonić i wypromować tych przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w sposób profesjonalny, a świadczone przed nich usługi są na wysokim poziomie. Zgłaszać się do programu mogą również organizacje pożytku publicznego, których działalność polega na świadczeniu usług hotelarskich, a także organizacji imprez turystycznych. Warunkiem jest rejestracja w programie Polski Bon Turystyczny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >