Turysci.pl
Zamykają Wodospad Kamieńczyka

fot. pixabay.com/pokojemalwa/zdjęcie poglądowe

Pilne prace remontowe w okolicy Wodospadu Kamieńczyka. Atrakcja zamknięta

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Karkonoski Park Narodowy przekazał w poniedziałek pilną wiadomość o zamknięciu popularnego regionu w Sudetach. Turyści nie mogą zbliżyć się do Wodospadu Kamieńczyka, ponieważ rozpoczęto tam pilne prace remontowe na platformach widokowych.

  • Wodospad Kamieńczyka od dzisiaj zamknięty dla turystów

  • Rozpoczęto pilne prace remontowe na platformach widokowych. Nie wiadomo dokładnie, ile potrwają, ale KPN szacuje, że ok. 3 dni

  • Przedłużono też zakaz wejścia na szlaki zamknięte z powodów przyrodniczych

Pierwszy raz o zamknięciu Wodospadu Kamieńczyka Karkonoski Park Narodowy informował już 18 maja. Cały ten dzień trwać miał przegląd siatek zabezpieczających przed spadającymi kamieniami oraz platform.

Teraz konieczne jest ponowne zamknięte tego regionu dla ruchu turystycznego. Zgodnie z najnowszym komunikatem - tym razem prowadzone będą prace remontowe, a nie tylko przegląd.

Karkonoski Park Narodowy: Wodospad Kamieńczyka zamknięty

Wiadomość pojawiła się w poniedziałek rano na profilu Karkonoskiego Parku Narodowego. Pracownicy KPN określili wykonywane prace jako „pilne", co może tłumaczyć to, że do zamknięcia doszło nagle i nie było wcześniej zapowiedziane.

Turyści na Śnieżce łamią przepisy

Piechurzy na Śnieżce nie przestrzegają przepisów. Będzie siatka ochronna i patrole

CZYTAJ DALEJ

Zakaz wejścia rozpoczął się dzisiaj, a trwał będzie około 3 dni. Nie wiadomo, co dokładnie się stało na miejscu, w czasie długiego weekendu jednak miejsce to odwiedziły tłumy.

Przedłużają zamknięcie kilku szlaków

Na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego pojawiła się również informacja o przedłużeniu zamknięcia kilku szlaków górskich. Chodzi o odcinki, na które obowiązywał zakaz wejścia z powodów przyrodniczych.

5 czerwca KPN informował, że dzień później zapadnie decyzja o ewentualnym otwarciu tras, jednak najwyraźniej ruch turystyczny mógłby być jeszcze zbyt ryzykowny dla młodych cietrzewi oraz sokołów, które przyszły na świat w tym regionie.

Karkonoski Park Narodowy poinformował, że zakaz ruchu turystycznego zostaje przedłużony do 14 czerwca. Mowa tu o trasach:

  • Od Przełęczy Okraj do Skalnego Stołu (szlak niebieski);

  • Z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego (odcinek szlaku zielonego);

  • Ścieżka pod Reglami, od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem (odcinek szlaku zielonego);

  • Od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów (szlak żółty);

  • Szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Karkonoski Park Narodowy

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >