Turysci.pl
Krupówki w nocy

Screen/Facebook.com/Tygodnik Podhalański

Zatłoczone Krupówki późnym wieczorem

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Zakopane w czasie długiego weekendu stało się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Późnym wieczorem na Krupówkach były tłumy pozytywnie nastawionych urlopowiczów, którzy śpiewali i się bawili.

Od dwóch dni do Zakopanego bezustannie przyjeżdżają tłumy turystów z całej Polski, a Krupówki pękają w szwach. Tygodnik Podhalański w piątek po godzinie 22:00 wyszedł z kamerą na słynny deptak, żeby sprawdzić, jakie są nastroje urlopowiczów.

Optymistyczne nastroje na Krupówkach

Jak możemy zobaczyć na nagraniach, Polacy zdecydowanie nie mogli doczekać się długiego weekendu z poluzowanymi obostrzeniami pandemicznymi. Otwarte hotele i restauracje sprawiły, że na Krupówkach w Zakopanem wieczorem były tłumy.

Nie żyje dwoje turystów z Warszawy

Spłonął domek letniskowy. Dwoje urlopowiczów nie żyje, trzeci zdążył uciec

CZYTAJ DALEJ

Nawet późno wieczorem nie brakowało spacerowiczów, a także osób grających na instrumentach, śpiewających i bawiących się na słynnym deptaku. Kamera mija zarówno ludzi młodych, jak i doświadczonych dojrzałych, a wszyscy cieszą się możliwością swobodnego zwiedzania miasta bez konieczności zasłaniania ust i nosa maseczkami.

Tłumy w Zakopanem

Gości na Podhalu nie brakowało jednak nie tylko wieczorem, ale również w ciągu dnia. Kolejki do wagoników jadących na Kasprowy oraz Gubałówkę są bardzo długie i czekać trzeba w nich często kilkadziesiąt minut.

Pod dolną stacją PKL na Gubałówkę tłumy turystów przyciągnęły też oszustów. Media alarmują - nieuciwe osoby próbują sprzedawać droższe bilety na kolejkę, które rzekomo mają uprawniać do ominięcia tłumów, lecz jest to nieprawda i próba naciągactwa. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

W sobotę 5 czerwca w południe na Krupówkach również jest tłoczno. Jak widzimy na kamerach online dostępnych na stronie webcamera.pl, pogoda dopisuje, z czego urlopowicze chętnie korzystają.

Krupówki w nocy

Krupówki w nocy/screen/krupowkidolne.webcamera.pl

Wiele osób wędruje również górskimi szlakami, przypominamy więc, że dzisiaj obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego. Jak ryzyko osuwiska nie jest wysokie, to trzeba być ostrożnym. Zaledwie 3 dni temu lawina zeszła na Kozim Wierchu, porywających dwóch turystów.

Ratownicy górscy bezustannie apelują do turystów o odpowiedzialne zachowanie oraz polecają instalację aplikacji Ratunek, dzięki której łatwo poinformować o sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu odpowiednie służby. Dzięki niej można też szybciej określić położenie poszkodowanego i rozpocząć akcję ratunkową.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >