Turysci.pl
Tłumy turystów w Zakopanem

screen/webcamera.pl

Sznur turystów do kolejki na Kasprowy. Polacy świętują czerwcówkę w górach

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na długi weekend do Zakopanego przyjechały tysiące turystów z całej Polski. Na kamerach miejskich można zobaczyć, jak wiele osób spaceruje Krupówkami oraz jak potężny sznur piechurów ustawił się do kas biletowych kolejki wjeżdżającej na Kasprowy Wierch.

  • Tysiące Polaków spędza długi weekend czerwcowy w Zakopanem

  • Kolejki do wagoników jadących na Kasprowy Wierch i Gubałówkę są ogromne

  • Na parkingu do Morskiego Oka nie było dzisiaj żadnego wolnego miejsca

Ostatni rok był wyjątkowo trudny zarówno dla turystów, jak i przedsiębiorców z Zakopanego i innych, popularnych miejscowości. Branża przez wiele miesięcy pozostawała zamknięta, trudno się zatem dziwić, że tysiące Polaków zdecydowało się wyjechać na czerwcówkę, gdy tylko otworzono hotele i restauracje.

Zakopane przeżywa oblężenie, a tłumy widać zarówno na Krupówkach, jak i pod lubianymi atrakcjami. Do Morskiego Oka od wczoraj ciągną tysiące piechurów, a kolejki do kas biletowych PKL wyglądają imponująco.

Oszustwo na Gubałówce

„Koniki" pod Gubałówką. Oszukują turystów i sprzedają drożej bilety

CZYTAJ DALEJ

Turyści zalali Zakopane. Kolejki są wszędzie

Na stronie webcamera.pl zobaczyć można, co aktualnie dzieje się na ulicach Zakopanego. Już wczoraj pisaliśmy o korkach na drogach dojazdowych do stolicy polskich Tatr, a dzisiaj przełożyło się to na tłok na Krupówkach czy w okolicy popularnych atrakcji.

Tłumy turystów w Zakopanem

Tłumy turystów w Zakopanem/screen/webcamera.pl

Aby wjechać na ten ostatni, niewymagający szczyt, w kolejce po zakup biletów na wagonik PKL trzeba było odstać około 1,5 godziny. Jak informują nas nasi czytelnicy, zainteresowanie tym środkiem transportu było zauważalne już z samego rana i wszystko wskazuje na to, że nie zmniejszy się do końca długiego weekendu.

Osobom, które mają ochotę na spacer, przypominamy, że 3 dni temu otwarto nowy, darmowy szlak turystyczny, którym można wejść na Gubałówkę. Ma on długość 1,3 km, nie jest bardzo wymagający i biegnie wzdłuż torów kolejki PKL.

Potężna grupa oczekuje również na wejście do wagonika jadącego na Kasprowy Wierch. Zdjęcie pochodzące ze strony webcamera.pl zrobione zostało 4 czerwca przed godziną 16:00.

Tłumy turystów w Zakopanem

Tłumy turystów w Zakopanem/screen/webcamera.pl

Przypominamy, że zarówno bilety wjazdu kolejką na Gubałówkę, jak i na Kasprowy Wierch, można kupić stacjonarnie w kasie oraz online. Transakcja przez internet jest nie tylko wygodniejsza, ale też wpływa na zmniejszenie liczby osób kierujących się do kas.

Morskie Oko jest hitem. Brak miejsc na parkingu

Z pewnością większości miłośników Tatr nie zdziwi to, że już wczoraj ogłoszono brak miejsc parkingowych w rejonie Morskiego Oka na cały dzisiejszy dzień. Wiadomość na Facebooku opublikował Tatrzański Park Narodowy.

Na drodze prowadzącej do popularnego szlaku nie zabrakło niestety nieodpowiedzialnych kierowców. Wczoraj na polecenie policji odholowano z poboczy kilkanaście nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Pamiętajmy, by w takich okresach, jak długie weekendy, zachować szczególną ostrożność na drogach, gdyż wzmożony ruch sprzyja kolizjom, a źle pozostawione auta tylko potęgują zamieszanie na jezdni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Podobne artykuły

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Podróżny powiedział, że ma bombę

Polska

Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział, że ma bombę. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >