Turysci.pl
GOPR Bieszczady informuje o śmierci turysty

fot. wikimedia.org/Lech_Darski/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

GOPR Bieszczady: Śmierć turysty na szlaku w rejonie Doliny Rabego pod Cisną

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Bieszczadzki oddział GOPR poinformował w piątek o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w czwartek wieczorem. U turysty wędrującego szlakiem w rejonie Doliny Rabego doszło do zatrzymania krążenia. Niestety, mimo interwencji ratowników, 70-letni mężczyzna zmarł.

Ratownicy GOPR z Bieszczad poinformowali w piątek na swoim profilu na Facebooku o tragicznym zdarzeniu. W czwartek wieczorem dostali wezwanie do mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Na miejsce wyjechało Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe, GOPR oraz LPR. Niestety, mimo starań ratowników, mężczyzny nie udało się uratować. Jak wynika z relacji mediów, był to 70-letni turysta.

GOPR Bieszczady: Śmierć turysty na szlaku

GOPR Bieszczady poinformowało w swoim wpisie, że „nie udało się przywrócić funkcji życiowych starszemu mężczyźnie". Radio Rzeszów ustaliło, że to nieszczęścia doszło na szlaku górskim, którym wędrował piechur.

Oszustwo na Gubałówce

„Koniki" pod Gubałówką. Oszukują turystów i sprzedają drożej bilety

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z ustaleniami, chodzi o odcinek w rejonie Doliny Rabego pod Cisną. Wiadomość tę przekazać miał ratownik dyżurny GOPR Bieszczady, Arkadiusz Kawalec. Akcja miała miejsce około godziny 19:00.

Od wczoraj po wszystkich polskich górach wędrują tłumy turystów. Tysiące ludzi postanowiło odwiedzić w długi weekend zarówno Bieszczady, jak i Beskidy czy Tatry. Wzmożony ruch przekłada się jednak na większą liczbę urazów i interwencji ratowników.

Zaledwie 2 dni temu na Kozim Wierchu zeszła lawina, która porwała dwójkę turystów. Ratownicy apelują do piechurów o odpowiedzialne zachowanie, spokój i rozważny wypoczynek, dostosowany do możliwości i warunków pogodowych. W wyższych partiach gór wciąż zalega śnieg, pamiętajmy zatem, by zachować ostrożność.

Czarna seria na mazurskich jeziorach

Oblegane są jednak nie tylko góry, ale również nadmorskie plaże i mazurskie jeziora. Tam też nietrudno o niebezpieczeństwo. Dzisiaj media rozpisują się o trzech ciałach, które wyłowiono ze zbiorników wodnych.

Choć wciąż nie wiadomo, czy każdy z trzech zmarłych był turystą, ratownicy proszą urlopowiczów o rozwagę i ostrożność w wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, by nie pływać do alkoholu, a wypoczywając na pontonach czy rowerkach wodnych zachowywać się spokojnie i odpowiedzialnie.

Po informacji o wyłowieniu trzech zwłok jednego dnia, głos zabrała również policja. Funkcjonariusze apelują o rozwagę. W mediach przypomina się również o tym, że na jeziorach Warmii i Mazur w ubiegłym roku utonęły aż 32 osoby, zagrożenie jest więc znaczące.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOPR Bieszczady

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >