Turysci.pl
jezioro

fot. Pixabay/ Silberkugel66 (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek na jeziorze Pozorty. Nie żyje mężczyzna

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

43-letni turysta utonął w jeziorze Pozorty - poinformowała warmińsko-mazurska policja. Według wstępnych ustaleń mężczyzna wyskoczył lub wypadł z roweru wodnego.

Jezioro Pozorty w powiecie Iławskim było miejscem tragedii - w piątek utonął tam 43-letni turysta, który przebywał w tym miejscu na urlopie.

43-latek utonął w jeziorze Pozorty

Policja poinformowała, że 43-latek pływał w piątek rano z kolegą po jeziorze Pozorty w gminie Zalewo na rowerze wodnym. Nie jest jasne, czy wyskoczył czy wpadł do wody.

Funkcjonariusze przekazali, że gdy mężczyźni byli już blisko brzegu, jeden z nich wyskoczył lub wypadł do wody. Później już nie wypłynął na powierzchnię.

- Według wstępnych ustaleń znajdował się pod wpływem alkoholu - przekazała w wypowiedzi dla mediów asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Turyści na Śnieżce łamią przepisy

Piechurzy na Śnieżce nie przestrzegają przepisów. Będzie siatka ochronna i patrole

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce rozpoczęto akcję ratunkową na jeziorze z udziałem grupy wodno-nurkowej straży pożarnej z Ostródy. Ciało poszukiwanego mężczyzny udało się odnaleźć na głębokości pięciu metrów. Było to około 20 m od brzegu.

Zmarły to 43-letni mieszkaniec powiatu pilskiego w woj. wielkopolskim - wynika z ustaleń policji. Mężczyzna przyjechał na Mazury na długi czerwcowy weekend na wypoczynek.

Sprawą zajęła się policja pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze będą badać szczegóły zdarzenia.

Piłeś? Nie pływaj

Alkohol jest jedną z najczęstszych przyczyn utonięć. Co roku służby ratunkowe przypominają, aby nie łączyć napojów wyskokowych z wejściem do wody.

Picie alkoholu zaburza percepcję i jest szczególnie niebezpieczne przy ciepłej pogodzie i nad wodą oraz w wodzie. Nieodpowiedzialne spożywanie takich napojów może doprowadzić do tragedii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WTV

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >