Turysci.pl
image (5)

fot. Pixabay/ sebo106

Lawina na Kozim Wierchu porwała 2 turystów. TOPR w akcji

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Tatrach doszło w środę do zejścia lawiny, która porwała 2 turystów. Zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitala. Na miejscu trwa akcja ratowników TOPR.

Tatry są regionem, w którym warunki potrafią zmienić się w jednej chwili. Chociaż obecnie obowiązuje tam pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, dzisiaj doszło tam do zejścia lawiny, która porwała dwóch turystów.

Lawina w Tatrach porwała dwie osoby

Do zdarzenia doszło w środę po południu na Kozim Wierchu. Dyżurny ratownik TOPR poinformował redakcję Tygodnika Podhalańskiego, że 2 osoby są poszkodowane.

Obecnie trwa akcja ratunkowa. Obie poszkodowane osoby są na powierzchni, jednak mają urazy. Zostali już przetransportowani śmigłowcem do Zakopanego, skąd pojechali do szpitala.

Śmigłowiec następnie poleciał po ratowników, którzy przeszukują jeszcze miejsce zejścia lawiny. Jak przekazał dyżurny, najprawdopodobniej nie ma tam już jednak żadnego poszkodowanego.

zakynthos

Problem Polaków na Zakynthos. Nie działają hotele, do których mieli trafić

CZYTAJ DALEJ

Obecnie w Tatrach panuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, jednak w wyższych partiach gór na szlakach zalega śnieg.

Miejscami śnieg jest twardy, głównie w miejscach zacienionych, formacjach wklęsłych, pod graniami oraz ścianami, natomiast w miejscach nasłonecznionych jest mokry, grząski i przepadający.

TPN ostrzega, że poruszanie się w warunkach zimowych wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego oraz dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków.

Warto również posiadać przy sobie sprzęt zimow, czyli: raki, czekan, kask, lawinowe ABC. Konieczna jest również umiejętność posługiwania się nim.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >