Turysci.pl
Dzień Dziecka w PKP

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Kamil 203/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

W Dzień Dziecka najmłodsi jeżdżą PKP Intercity za darmo

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla najmłodszych na Dzień Dziecka. Tylko we wtorek, 1 czerwca 2021 roku, osoby, które nie ukończyły 16 roku życia mogą podróżować po Polsce za darmo. Aby skorzystać z promocji, trzeba kupić bilet wskazujący miejsce do siedzenia.

  • PKP Intercity organizuje promocję na Dzień Dziecka

  • Najmłodsi pasażerowie, poniżej 4 roku życia, mogą jeździć pociągami za darmo, okazując bilet jednorazowy z ulgą wynoszącą 100 proc.

  • Młodzież między 4 a 16 rokiem życia muszą pobrać w kasie bilet wskazujący miejsce siedzące i posiadać dokument, który potwierdzi ich wiek

PKP Intercity w ostatnim czasie ma wiele pozytywnych wiadomości dla turystów. Niedawno ogłoszono letni rozkład jazdy, przewidujący połączenia do wielu popularnych w lecie miejscowości. Teraz natomiast przewoźnik zachęca do podróży najmłodszych.

Przez cały 1 czerwca osoby do 16 roku życia mogą zwiedzać Polskę zupełnie za darmo. Przypomnienie o promocji PKP Intercity wystosowało na swoim profilu na Facebooku.

Dzień Dziecka w PKP Intercity

Naszym najmłodszym pasażerom życzymy samych radosnych dni i wspaniałych podróży naszymi pociągami! – czytamy we wpisie PKP Intercity.

Paragon z Kołobrzegu opisywany przez czeskie media

W Czeskich mediach piszą o cenach w polskich kurortach nad morzem

CZYTAJ DALEJ

Jak czytamy na stronie internetowej, za darmo podróżują wszystkie osoby, które nie przekroczyły 16 roku życia. Są jednak dwa sposoby na wzięcie udziału w akcji, zależne od wieku.

Najmłodsze dzieci, które nie mają więcej niż 4 lata, podróżują na podstawie jednorazowego biletu. Zawiera on 100 proc. zniżki. Starsze dzieci i młodzież z przedziału wiekowego 4-16 mogą natomiast pobrać bilet w kasie, który wskazywał będzie miejsce siedzące, a podczas kontroli powinny okazać dokument potwierdzający ich wiek.

PKP Intercity podkreśla również, że promocyjne bilety ważne są jedynie na tej trasie, na którą zostały wystawione. Oznacza to, że osoba uprawniona do wzięcia udziału w promocji nie może kupić jednego biletu na dowolną trasę i na jego podstawie jeździć różnymi pociągami.

Dodatkowo, promocja z okazji Dnia Dziecka przewiduje również korzystne rozwiązania dla rodziców i opiekunów małych podróżników. Ich bilety bowiem będą tańsze o 30 proc., a z Biletu Rodzinnego skorzystać można, gdy jedzie się z grupą 2-5-osobową, o ile jest w niej dziecko poniżej 16 roku życia.

PKP Intercity na koniec podkreśliło również, że na pierwszym miejscu wciąż stawiane jest bezpieczeństwo. Na stronie przewoźnika jest też dostępny Poradnik Pasażera, wskazujący na najważniejsze punkty dotyczące przejazdów w czasie pandemii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: PKP Intercity

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Ceny w Zakopanem

Polska

Organizacja turystyczna w Zakopanem: „Warto oderwać się od Krupówek"

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >