Turysci.pl
PKP wprowadza nowy rozkład jazdy

fot. wikimedia.org/Jakub Hałun/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

PKP ogłosiło wakacyjny rozkład jazdy. Wiele tras do popularnych kurortów

21 Listopada 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

PKP ogłosiło wprowadzenie nowego, letniego rozkładu jazdy. Połączenia między miastami mają być szybsze, pojawi się też dużo tras do popularnych, wakacyjnych kurortów. Turystów szczególnie ucieszy więcej pociągów na Podlasiu, Pomorzu czy w Bieszczadach.

  • PKP Intercity ogłasza wakacyjny rozkład jazdy. Od 13 czerwca do 28 sierpnia po Polsce jeździć będzie 426 pociągów

  • Czas przejazdu wielu tras będzie krótszy, pojawi się więcej połączeń między dużymi miastami

  • Uruchomione zostaną nowe kursy do turystycznych miejscowości w górach i nad morzem

PKP Intercity wprowadza wakacyjny rozkład jazdy, który będzie obowiązywał na terenie całej Polski od 13 czerwca do 28 sierpnia. W jego ramach na tory wyjedzie o 16 pociągów więcej niż w sezonie letnim 2020, wiele kursów zostanie również przyśpieszonych.

Zgodnie z zapowiedziami, w turystycznych regionach pojawią się również dodatkowe składy. Dotyczyło to będzie m.in. Pomorza, Bieszczad czy Podlasia, czyli terenów, które w czasie pandemii cieszą się szczególną popularnością.

PKP Intercity uruchamia wakacyjny rozkład jazdy

Na wakacje PKP Intercity zapowiada m.in. przywrócenie letniego połączenia na Półwysep Helski. Przez większość roku kursują tam jedynie połączenia regionalne do Trójmiasta. Z Helu turyści będą mogli pojechać np. do Opola, Katowic, Wrocławia, a nawet Bohumina w Czechach.

Norwegia zmienia zasady graniczne

Norwegia znów wpuszcza turystów z zagranicy. Jest jednak szereg obostrzeń

CZYTAJ DALEJ

Nowymi przejazdami podróżnym uda się dotrzeć również do innych, nadmorskich kurortów: Gdańska, Kołobrzegu, Sopotu, Władysławowa, Ustki czy Juraty. Jak pisaliśmy niedawno, w tym roku nad morze nie będzie kursował natomiast słynny „Słoneczny" z Warszawy.

Nie zabraknie też połączeń na Mazury - od 13 czerwca pojedziemy m.in. do Ostródy oraz Ełku. Większa liczba pociągów będzie również na Podlasiu. Tam do dyspozycji turystów rozdysponowany będzie nowy skład TLK „Żubr" jeżdżący między Białymstokiem a Warszawą.

Ze stolicy do Gdyni dojechać będzie można przez Olsztyn i Hajnówkę pociągiem TLK „Biebrza". W weekendy kursować ma też skład w Bieszczady. Zatrzymywać się ma w Uhercach Mineralnych, niedaleko Jeziora Solińskiego. PKP Intercity zapewnić ma też rejsy pod samą granicę Słowacją, np. do Łupkowa czy Komańczy.

Więcej połączeń i szybsze czasy przejazdu

Usprawniona ma zostać siatka połączeń z i do Zakopanego. Do stolicy Tatr dostaniemy się bezpośrednio z Opola, Wrocławia, Kielc, Warszawy, Krakowa, Torunia czy Łodzi.

Mieszkańcy zachodnich dzielnic stolicy oraz Krakowa od 13 czerwca będą mogli wzajemnie zwiedzać swoje miasta. PKP Intercity będzie zatrzymywał się na stacjach Warszawa Służewiec, a także w Piasecznie oraz Warce.

Turyści z Warszawy będą mieli okazję również wygodniej dojechać do Berlina. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią 10 czerwca ruszy skład „Berolinum".

W czasie letnich wakacji po raz pierwszy w historii na tory wyjadą również nowe wagony COMBO od PKP Intercity. Zgodnie z zapowiedziami, mają one oferować „podwyższony standard". Mają być w nich m.in. wydzielone przedziały rodzinne oraz dla niepełnosprawnych. Aby zapewnić spokój podróżnym jadącym na wczasy, mają mieć też specjalnie wyciszone wnętrza.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: PKP

Tagi:

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

materiały reklamowe

Polska

7 sposobów na letni relaks w Wysokich Tatrach

Czytaj więcej >

Polska

Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Czytaj więcej >

Polska

Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Czytaj więcej >

Polska

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Czytaj więcej >

Polska

Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Czytaj więcej >

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >