Turysci.pl
Koleje Mazowieckie nie uruchomią Słonecznego

fot. wikimedia.org/MOs810/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Kolejne wakacje bez „Słonecznego”. Koleje Mazowieckie nie uruchomią letniego składu

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Koleje Mazowieckie w oficjalnym komunikacie poinformowały, że w tym roku znów nie zostanie uruchomiony kultowy pociąg „Słoneczny". To już drugie wakacje bez cieszącego się wielką popularnością połączenia, dzięki któremu Polacy mogli szybko i wygodnie dostać się nad Bałtyk.

  • Koleje Mazowieckie podczas wakacji 2021 nie uruchomią pociągu „Słoneczny"

  • Połączenie łączyło Warszawę w Trójmiastem oraz Ustką. Przed pandemią cieszyło się ogromną popularnością wśród turystów

  • Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa, związanymi z trwającą pandemią koronawirusa

Koleje Mazowieckie w ubiegłym tygodniu poinformowały, że pociąg „Słoneczny" nie będzie kursował nad morze w czasie letnich wakacji 2021. Oficjalny komunikat pojawił się na stronie internetowej przewoźnika.

Jak wynika z zamieszczonych informacji, decyzja ta podjęta została ze względu na sytuację epidemiczną oraz względy bezpieczeństwa. Podkreślono, że podróże „Słonecznym" odbywały się bez wcześniejszej rezerwacji miejsc, co w dobie obostrzeń pandemicznych jest niemożliwe do zrealizowania.

Kolejne wakacje bez pociągu „Słoneczny"

Słoneczny" cieszył się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Kursował między Warszawą a Trójmiastem oraz Ustką, korzystało więc z niego wielu wczasowiczów spędzających wakacje nad morzem lub organizujących sobie urlop w stolicy.

Katastrofa kolejki górskiej w Alpach

Runęła kolejka górska w Alpach. Są ofiary

CZYTAJ DALEJ

Przed pandemią do „Słonecznego" można było wsiąść bez wcześniejszej rezerwacji miejsca. Na podróż można się było zdecydować zatem nawet w ostatniej chwili, realizując spontaniczną wycieczkę.

Dodatkowo, było to komercyjne połączenie Kolei Mazowieckich, które nie było dofinansowywane przez pasażerskiego organizatora transportu kolejowego na Mazowszu. Obecnie na sytuacji finansowej spółki znacząco odbiła się pandemia, więc realizacja takiego przedsięwzięcia mogłaby się wiązać z dodatkowymi kosztami, a to - jak określa przewoźnik - „nie ma racjonalnego uzasadnienia".

Wszystko przez sytuację pandemiczną

Oprócz względów finansowych, powodem uziemienia „Słonecznego" jest aspekt pandemii. Jak podkreślają Koleje Mazowieckie, w czasach obostrzeń sanitarnych niemożliwe jest uruchomienie składu, na który bilety sprzedawane by były bez wcześniejszej rezerwacji.

Związane jest to z faktem, że w transporcie publicznym obowiązują nadal limity w liczbie podróżnych, a bez systemu rezerwacyjnego nie da się tego przepisu dopilnować. Przewoźnik wskazuje, że decyzja ta podyktowana jest dbałością o bezpieczeństwo i zdrowie podróżnych.

Koleje Mazowieckie nie uruchomią „Słonecznego" już drugie wakacje z rzędu, zapewniono jednak o nadziei na przywrócenie składu na przyszłe wakacje. Wskazuje to, że idea połączenia Morza Bałtyckiego z Warszawą nadal jest żywa i przewoźnik z niej nie zamierza rezygnować, co na pewno ucieszy wielu turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Koleje Mazowieckie

Podobne artykuły

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >