Robert Makłowicz promuje Słowiński Park Narodowy
Robert Makłowicz w czasie pandemii promuje najpiękniejsze, polskie zakątki. Odwiedził m.in. Słowiński Park Narodowy i pokazał przepiękne zdjęcie z plaży. Przy okazji zdradził również, że ma niespodziankę dla swoich fanów.
Robert Makłowicz jest jednym z ulubionych polskich podróżników, którzy łączy zamiłowanie do zwiedzania świata z przekazywaniem ogromnej wiedzy kulinarnej swoim fanom. Podczas wyjazdów celebryta chętnie gotował w różnych, przepięknych zakątkach naszej planety, pandemia jednak mocno wpłynęła na taki format.
Z powodu obostrzeń i ograniczeń w podróżowaniu, Robert Makłowicz musiał pogodzić się z mniejszą liczbą wyjazdów zagranicznych. Nie porzucił jednak ani podróżowania, ani gotowania dla swoich widzów. Zamiast tego zaczął promować krajową turystykę i polskie smaki.
Robert Makłowicz promuje turystykę krajową
Wczoraj na Instagramie Roberta Makłowicza pojawiło się wyjątkowe zdjęcie znad polskiego morza. Podróżnik odwiedził Słowiński Park Narodowy i do wizyty w tym miejscu zachęca polskich turystów.
– Dozorca plaży robi obchód przed rozpoczęciem sezonu. Słowiński Park Narodowy gotuje się na przyjęcie Szanownych Turystów – czytamy podpis zdjęcia.
W dalszej części wpisu Robert Makłowicz zapowiedział odcinek o Słowińskim Parku Narodowym, który pojawił się na kanale podróżnika na YouTube.
Ostatnie dwa odcinki na kanale Roberta Makłowicza były z jego ukochanej Dalmacji, wcześniej jednak cała seria filmów promowała turystykę krajową. Podróżnik odwiedził już m.in. Kurpiów, Tatarów, był na Podlasiu czy w Beskidzie Wyspowym.
Dlaczego warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy?
Słowiński Park Narodowy, promowany przez Roberta Makłowicza, to doskonałe zdjęcie na spędzenie udanego urlopu letniego. Znajduje się w środkowej części województwa pomorskiego, a kojarzony jest m.in. z Mierzeją Łebską, która oddziela jezioro Łebskie od Bałtyku.
Cały teren Słowińskiego Parku Narodowego pełen jest jezior, bagien, torfowisk oraz charakterystycznych, ruchomych wydm, z których słynie ten teren. Ich położenie zmienia się wraz z kierunkiem wiejących wiatrów, które zwiewają z ich szczytów ziarenka piasku, przenosząc je w inne miejsca. Najbardziej znane i lubiane miejsce ich obserwacji znajduje się w okolicach Łeby.
Słowiński Park Narodowy utworzony został 1 stycznia 1967 roku, a jego symbolem jest mewa srebrzysta. Od 1977 roku w ramach programu „Człowiek i biosfera" należy do sieci rezerwatów biosfery, gdzie dołączony został przez UNESCO.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
Stało się. Weszły w życie poważne ograniczenia, złe wieści dla Polaków
Niespodziewana, wstrząsająca wiadomość. Nie żyje prawdziwa legenda, miał 38 lat
Źródło: Robert Makłowicz/Instagram