Turysci.pl
Robert Makłowicz promuje polskie morze

fot. Instagram/Robert Makłowicz

Robert Makłowicz promuje Słowiński Park Narodowy

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Robert Makłowicz w czasie pandemii promuje najpiękniejsze, polskie zakątki. Odwiedził m.in. Słowiński Park Narodowy i pokazał przepiękne zdjęcie z plaży. Przy okazji zdradził również, że ma niespodziankę dla swoich fanów.

Robert Makłowicz jest jednym z ulubionych polskich podróżników, którzy łączy zamiłowanie do zwiedzania świata z przekazywaniem ogromnej wiedzy kulinarnej swoim fanom. Podczas wyjazdów celebryta chętnie gotował w różnych, przepięknych zakątkach naszej planety, pandemia jednak mocno wpłynęła na taki format.

Z powodu obostrzeń i ograniczeń w podróżowaniu, Robert Makłowicz musiał pogodzić się z mniejszą liczbą wyjazdów zagranicznych. Nie porzucił jednak ani podróżowania, ani gotowania dla swoich widzów. Zamiast tego zaczął promować krajową turystykę i polskie smaki.

dining-room-gadacb5c0f 1280

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

CZYTAJ DALEJ

Robert Makłowicz promuje turystykę krajową

Wczoraj na Instagramie Roberta Makłowicza pojawiło się wyjątkowe zdjęcie znad polskiego morza. Podróżnik odwiedził Słowiński Park Narodowy i do wizyty w tym miejscu zachęca polskich turystów.

Dozorca plaży robi obchód przed rozpoczęciem sezonu. Słowiński Park Narodowy gotuje się na przyjęcie Szanownych Turystów – czytamy podpis zdjęcia.

W dalszej części wpisu Robert Makłowicz zapowiedział odcinek o Słowińskim Parku Narodowym, który pojawił się na kanale podróżnika na YouTube.

Ostatnie dwa odcinki na kanale Roberta Makłowicza były z jego ukochanej Dalmacji, wcześniej jednak cała seria filmów promowała turystykę krajową. Podróżnik odwiedził już m.in. Kurpiów, Tatarów, był na Podlasiu czy w Beskidzie Wyspowym.

Dlaczego warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy?

Słowiński Park Narodowy, promowany przez Roberta Makłowicza, to doskonałe zdjęcie na spędzenie udanego urlopu letniego. Znajduje się w środkowej części województwa pomorskiego, a kojarzony jest m.in. z Mierzeją Łebską, która oddziela jezioro Łebskie od Bałtyku.

Mierzeja Łebska

Mierzeja Łebska/fot. wikimedia.org/Tomasz "Nemo5576" Górny/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Cały teren Słowińskiego Parku Narodowego pełen jest jezior, bagien, torfowisk oraz charakterystycznych, ruchomych wydm, z których słynie ten teren. Ich położenie zmienia się wraz z kierunkiem wiejących wiatrów, które zwiewają z ich szczytów ziarenka piasku, przenosząc je w inne miejsca. Najbardziej znane i lubiane miejsce ich obserwacji znajduje się w okolicach Łeby.

Mierzeja Łebska

Mierzeja Łebska/fot. wikimedia.org/Merlin/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Słowiński Park Narodowy utworzony został 1 stycznia 1967 roku, a jego symbolem jest mewa srebrzysta. Od 1977 roku w ramach programu „Człowiek i biosfera" należy do sieci rezerwatów biosfery, gdzie dołączony został przez UNESCO.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Robert Makłowicz/Instagram

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >