Turysci.pl
Robert Makłowicz promuje polskie morze

fot. Instagram/Robert Makłowicz

Robert Makłowicz promuje Słowiński Park Narodowy

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Robert Makłowicz w czasie pandemii promuje najpiękniejsze, polskie zakątki. Tym razem odwiedził Słowiński Park Narodowy i pokazał przepiękne zdjęcie z plaży. Przy okazji zdradził również, że ma niespodziankę dla swoich fanów.

Robert Makłowicz jest jednym z ulubionych polskich podróżników, którzy łączy zamiłowanie do zwiedzania świata z przekazywaniem ogromnej wiedzy kulinarnej swoim fanom. Podczas wyjazdów celebryta chętnie gotował w różnych, przepięknych zakątkach naszej planety, pandemia jednak mocno wpłynęła na taki format.

Z powodu obostrzeń i ograniczeń w podróżowaniu, Robert Makłowicz musiał pogodzić się z mniejszą liczbą wyjazdów zagranicznych. Nie porzucił jednak ani podróżowania, ani gotowania dla swoich widzów. Zamiast tego zaczął promować krajową turystykę i polskie smaki.

Robert Makłowicz promuje turystykę krajową

Wczoraj na Instagramie Roberta Makłowicza pojawiło się wyjątkowe zdjęcie znad polskiego morza. Podróżnik odwiedził Słowiński Park Narodowy i do wizyty w tym miejscu zachęca polskich turystów.

Ceny za wakacje w Polsce są coraz wyższe

Wakacje w Polsce mogą być droższe niż zagraniczne wczasy

CZYTAJ DALEJ

Dozorca plaży robi obchód przed rozpoczęciem sezonu. Słowiński Park Narodowy gotuje się na przyjęcie Szanownych Turystów – czytamy podpis zdjęcia.

W dalszej części wpisu Robert Makłowicz zdradził sekret, który na pewno ucieszy jego fanów - już wkrótce odcinek o Słowińskim Parku Narodowym pojawi się na kanale podróżnika na YouTube.

Ostatnie dwa odcinki na kanale Roberta Makłowicza były z jego ukochanej Dalmacji, wcześniej jednak cała seria filmów promowała turystykę krajową. Podróżnik odwiedził już m.in. Kurpiów, Tatarów, był na Podlasiu czy w Beskidzie Wyspowym.

Dlaczego warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy?

Słowiński Park Narodowy, promowany przez Roberta Makłowicza, to doskonałe zdjęcie na spędzenie udanego urlopu letniego. Znajduje się w środkowej części województwa pomorskiego, a kojarzony jest m.in. z Mierzeją Łebską, która oddziela jezioro Łebskie od Bałtyku.

Mierzeja Łebska

Mierzeja Łebska/fot. wikimedia.org/Tomasz "Nemo5576" Górny/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Cały teren Słowińskiego Parku Narodowego pełen jest jezior, bagien, torfowisk oraz charakterystycznych, ruchomych wydm, z których słynie ten teren. Ich położenie zmienia się wraz z kierunkiem wiejących wiatrów, które zwiewają z ich szczytów ziarenka piasku, przenosząc je w inne miejsca. Najbardziej znane i lubiane miejsce ich obserwacji znajduje się w okolicach Łeby.

Mierzeja Łebska

Mierzeja Łebska/fot. wikimedia.org/Merlin/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Słowiński Park Narodowy utworzony został 1 stycznia 1967 roku, a jego symbolem jest mewa srebrzysta. Od 1977 roku w ramach programu „Człowiek i biosfera" należy do sieci rezerwatów biosfery, gdzie dołączony został przez UNESCO.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Robert Makłowicz/Instagram

Podobne artykuły

Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Kolejki do szczepień na Krupówkach

Polska

Akcja szczepień na Krupówkach. Długa kolejka chętnych mieszkańców i urlopowiczów

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >