Turysci.pl
Oszustwo na Gubałówce

Screen/Tygodnik Podhalański

„Koniki" pod Gubałówką. Oszukują turystów i sprzedają drożej bilety

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na Gubałówce pojawili się oszuści, którzy usiłują wyłudzić pieniądze od nieświadomych turystów. Sprawę nagłośnił i nagrał Tygodnik Podhalański. Przy dolnej stacji kolejki PKL chodzą „koniki", czyli osoby, które sprzedają bilety podróżnym. Problem w tym, że ich wejściówki są droższe, a cały proceder opiera się na kłamstwie.

  • pod Gubałówką „koniki" szukają naiwnych turystów. Sprzedają bilety na kolejkę o kilka zł drożej niż w kasach

  • Oszuści przekonują turystów, że za wyższą kwotę dostaną bilety, dzięki którym wejdą bez kolejki

  • Jest to kłamstwo. Goście płacą więcej i nie mają z tego żadnych korzyści. Kolejka do wagoników porusza się sprawnie, a bilety można kupić samemu online lub w biletomatach

Jak informuje Tygodnik Podhalański, pod Gubałówką pojawili się oszuści. W materiale portalu, opublikowanym na YouTube, nagrano próbę wyłudzenia pieniędzy od niczego nieświadomych turystów.

Oszuści krążą pod dolną stacją PKL na Gubałówkę i wypatrują turystów, którzy nie są zadowoleni z widoku ogromnej kolejki. Sznur ludzi rzeczywiście czeka na wejście, a „koniki" deklarują, że za wyższą cenę mogą podróżnym kupić specjalne bilety, dzięki którym ominą korek. Jest to kłamstwo.

Nie daj się oszukać pod Gubałówką

Sprzedawane w nielegalny sposób bilety są droższe o kilka, a nawet 10 zł. Mają rzekomo być sposobem na wejście bez kolejki, ale wcale oficjalnie do tego nie uprawniają, jak informuje Tygodnik Podhalański. W praktyce turyści kupują zwykłe wejściówki, ale po wyższej cenie.

Turyści na Śnieżce łamią przepisy

Piechurzy na Śnieżce nie przestrzegają przepisów. Będzie siatka ochronna i patrole

CZYTAJ DALEJ

Medium informuje również, że choć kolejka do wejścia wydaje się długa, to porusza się bardzo szybko i czas oczekiwania nie jest długi. Warto również podkreślić, że tłumów nie ma do biletomatów, w których wejściówki można kupić praktycznie od ręki.

Turyści mają również możliwość zakupu właściwych biletów online, na stronie internetowej PKL. Znaleźć tam możemy także właściwy, zatwierdzony przez organizację cennik:

  • Wjazd na górę oraz zjazd - bilet normalny - 25 zł;

  • Wjazd na górę oraz zjazd - bilet ulgowy - 21 zł;

  • Bilet w jedną stronę - normalny - 19 zł;

  • Bilet w jedną stronę - ulgowy - 16 zł.

Uważaj na oszustów podczas wyjazdów

To niestety niejedyny sposób, w jaki turyści mogą zostać oszukani. Mowa tu oczywiście nie tylko o Zakopanem - złodzieje, włamywacze i naciągacze grasują w okresie urlopowym po każdym, turystycznym kurorcie i trzeba na nich uważać.

Niedawno ostrzegaliśmy m.in. przed pojawieniem się znów na popularnych deptakach gry w trzy kubki. Oszuści usiłują wciągnąć nieświadomych spacerowiczów w swoją grę, której nie da się wygrać.

Innym sposobem osób łamiących prawo są włamania - zarówno te do samochodów, jak i mieszkań. Niedawno policja w Zakopanem wystosowała apel do turystów, którzy wyjeżdżają na długi weekend, aby dokładnie zabezpieczyli swoje domy i nie udostępniali szczegółowych informacji o sobie w mediach społecznościowych. Przydatne wskazówki i porady znajdują się w poście poniżej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >