Turysci.pl
Oszustwo na Gubałówce

Screen/Tygodnik Podhalański

„Koniki" pod Gubałówką. Oszukują turystów i sprzedają drożej bilety

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na Gubałówce pojawili się oszuści, którzy usiłują wyłudzić pieniądze od nieświadomych turystów. Sprawę nagłośnił i nagrał Tygodnik Podhalański. Przy dolnej stacji kolejki PKL chodzą „koniki", czyli osoby, które sprzedają bilety podróżnym. Problem w tym, że ich wejściówki są droższe, a cały proceder opiera się na kłamstwie.

  • pod Gubałówką „koniki" szukają naiwnych turystów. Sprzedają bilety na kolejkę o kilka zł drożej niż w kasach

  • Oszuści przekonują turystów, że za wyższą kwotę dostaną bilety, dzięki którym wejdą bez kolejki

  • Jest to kłamstwo. Goście płacą więcej i nie mają z tego żadnych korzyści. Kolejka do wagoników porusza się sprawnie, a bilety można kupić samemu online lub w biletomatach

Jak informuje Tygodnik Podhalański, pod Gubałówką pojawili się oszuści. W materiale portalu, opublikowanym na YouTube, nagrano próbę wyłudzenia pieniędzy od niczego nieświadomych turystów.

Oszuści krążą pod dolną stacją PKL na Gubałówkę i wypatrują turystów, którzy nie są zadowoleni z widoku ogromnej kolejki. Sznur ludzi rzeczywiście czeka na wejście, a „koniki" deklarują, że za wyższą cenę mogą podróżnym kupić specjalne bilety, dzięki którym ominą korek. Jest to kłamstwo.

Nie daj się oszukać pod Gubałówką

Sprzedawane w nielegalny sposób bilety są droższe o kilka, a nawet 10 zł. Mają rzekomo być sposobem na wejście bez kolejki, ale wcale oficjalnie do tego nie uprawniają, jak informuje Tygodnik Podhalański. W praktyce turyści kupują zwykłe wejściówki, ale po wyższej cenie.

Turyści na Śnieżce łamią przepisy

Piechurzy na Śnieżce nie przestrzegają przepisów. Będzie siatka ochronna i patrole

CZYTAJ DALEJ

Medium informuje również, że choć kolejka do wejścia wydaje się długa, to porusza się bardzo szybko i czas oczekiwania nie jest długi. Warto również podkreślić, że tłumów nie ma do biletomatów, w których wejściówki można kupić praktycznie od ręki.

Turyści mają również możliwość zakupu właściwych biletów online, na stronie internetowej PKL. Znaleźć tam możemy także właściwy, zatwierdzony przez organizację cennik:

  • Wjazd na górę oraz zjazd - bilet normalny - 25 zł;

  • Wjazd na górę oraz zjazd - bilet ulgowy - 21 zł;

  • Bilet w jedną stronę - normalny - 19 zł;

  • Bilet w jedną stronę - ulgowy - 16 zł.

Uważaj na oszustów podczas wyjazdów

To niestety niejedyny sposób, w jaki turyści mogą zostać oszukani. Mowa tu oczywiście nie tylko o Zakopanem - złodzieje, włamywacze i naciągacze grasują w okresie urlopowym po każdym, turystycznym kurorcie i trzeba na nich uważać.

Niedawno ostrzegaliśmy m.in. przed pojawieniem się znów na popularnych deptakach gry w trzy kubki. Oszuści usiłują wciągnąć nieświadomych spacerowiczów w swoją grę, której nie da się wygrać.

Innym sposobem osób łamiących prawo są włamania - zarówno te do samochodów, jak i mieszkań. Niedawno policja w Zakopanem wystosowała apel do turystów, którzy wyjeżdżają na długi weekend, aby dokładnie zabezpieczyli swoje domy i nie udostępniali szczegółowych informacji o sobie w mediach społecznościowych. Przydatne wskazówki i porady znajdują się w poście poniżej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >