Turysci.pl
bałtyk

fot. Morski Oddział Straży Granicznej

Wypadek w Zatoce Puckiej. Interweniowała straż graniczna

1 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Bałtyku doszło do interwencji Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Na wysokości Jastarni w Zatoce Puckiej przewrócił się katamaran. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Bałtyk jest popularnym wakacyjnym kierunkiem wśród turystów, jednak wiąże się to niestety z większą liczbą interwencji służb. Wczoraj straż graniczna pomogła pasażerom katamaranu, który przewrócił się w okolicach portu w Jastarni.

ischia

Pożar na górze Epomeo na wyspie Ischia. Ogień pojawił się w nocy

CZYTAJ DALEJ

Akcja straży granicznej na Bałtyku

Morski Oddział Straży Granicznej poinformował o wypadku, do którego doszło w czwartek 12 sierpnia w rejonie Zatoki Puckiej, niedaleko portu w Jastarni.

Na wysokości portu w Jastarni przewrócił się katamaran, a dwie znajdujące się na nim osoby wpadły do wody. Do akcji ratunkowej funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

- W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli przewrócony katamaran, obok niego dryfowali w wodzie kobieta i mężczyzna, którzy mieli na sobie kamizelki ratunkowe - czytamy w komunikacie Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze straży granicznej pomogli jednej z dryfujących osób. Drugi człowiek próbował podnieść przewrócony katamaran, jednak udało się to zrobić dopiero przy pomocy odpowiednich służb.

Katamaran został postawiony na wodzie, a jednostka skierowała się do pobliskiego portu w Jastarni. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Więcej turystów, więcej wypadków

Według danych portali rezerwacyjnych obłożenie hoteli w miejscowościach nadmorskich jest w tym roku rekordowe. Niestety, dla ratowników oznacza to więcej interwencji.

Niedawno pisaliśmy o akcji ratunkowej w Darłówku, gdzie adwokat ratował dwie kobiety topiące się w Bałtyku. Turystki weszły do wody mimo wywieszonej na kąpielisku czerwonej flagi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Morski Oddział Straży Granicznej

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >