Turysci.pl
Zakopane przeżywa oblężenie na długi weekend

Screen/Facebook/Tygodnik Podhalański

Wszystkie miejsca parkingowe w rejonie Morskiego Oka na piątek wyprzedane

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Zakopane przeżywa prawdziwe oblężenie. W długi weekend czerwcowy do stolicy polskich Tatr przyjechały tłumy turystów z całej Polski. Niestety policja ma pełne ręce roboty - masowo odholowują nieprawidłowo zaparkowane samochody, a na najpopularniejszych trasach cały dzień były gigantyczne korki. TPN ogłosił, że na jutro wyprzedane już są wszystkie miejsca parkingowe w rejonie Morskiego Oka.

  • Tłumy Polaków spędzają tzw. czerwcówkę w polskich górach. Zakopane odwiedziły tysiące turystów

  • Policja dba o bezpieczeństwo mieszkańców i przyjezdnych. Nie brakuje gości, którzy parkują w nieprawidłowy sposób, a ich samochody są regularnie odholowywane

  • Tatrzański Park Narodowy poinformował o wyprzedaniu biletów parkingowych na piątek 4 czerwca

Turyści masowo ruszyli do Zakopanego. Już wcześniej informowaliśmy o gigantycznych korkach na zakopiance, a teraz okazuje się, że w samej stolicy Tatr i okolicznych miejscowościach sytuacja wcale nie wygląda lepiej.

Lokalne media i służby informują, że drogi dojazdowe w rejon Morskiego Oka są zupełnie zablokowane. Tworzą się tam ogromne korki, a wielu przyjezdnych decyduje się na parkowanie samochodów w sposób nieprawidłowy.

Ogromne korki i wiele źle zaparkowanych samochodów

Największe problemy pojawiły się na ul. Oswalda Balzera, na wysokości Zazadniej. Film opublikowany przez Tygodnik Podhalański na Facebooku pokazuje, jak wielu podróżnych zaparkowało swoje auta wzdłuż ulicy, co jest niedozwolone.

GOPR Bieszczady informuje o śmierci turysty

GOPR Bieszczady: Śmierć turysty na szlaku w rejonie Doliny Rabego pod Cisną

CZYTAJ DALEJ

W związku z tą sytuacją na miejscu pojawiła się policja, na której polecenie samochodu są odholowywane. Wszystko wskazuje na to, że wielu turystów po powrocie ze szlaków czeka bardzo nieprzyjemna niespodzianka.

24tp.pl poinformowało także o ogromnym korku, który powstał jeszcze przed Łysą Polaną, zarówno od strony Bukowiny Tatrzańskiej, jak i Zakopanego. Zgodnie z relacją w ciągu dnia trudno było dojechać do Palenicy Białczańskiej, gdzie znajduje się parking będący początkiem szlaku na Morskie Oko. Region ten od lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków, a w dni wolne spotkać tam można imponujące tłumy.

Na piątek nie ma już miejsc w rejonie Morskiego Oka

Ogromne zainteresowanie Zakopanem i samym Morskim Okiem potwierdza również wiadomość przekazana na Facebooku przez Tatrzański Park Narodowy. Jak informują pracownicy, na 4 czerwca nie ma już żadnych wolnych miejsc parkingowych w rejonie.

Rekomendujemy wybranie innego celu wycieczki albo dokonanie rezerwacji online na sobotę i niedzielę - są jeszcze wolne miejsca – czytamy we wpisie TPN.

Bilety parkingowe kupić można zarówno online, jak i na miejscu, choć w obecnej sytuacji polecane jest nabycie ich przez internet. Taki rodzaj rezerwacji jest również korzystniejszy dla turysty, bo jego cena to 35 zł, czyli o 15 zł mniej niż przy tradycyjnej metodzie.

W internecie pojawiło się również bardzo dużo komentarzy turystów, którzy radzą sobie nawzajem korzystanie z busów oraz taksówek. Jest to metoda wygodna i ekologiczna, a przy zebraniu większej grupy nie jest też bardzo droga. W internecie znaleźć można dziesiątki ofert przewoźników, każdy piechur więc bez wątpienia znajdzie rozwiązanie, które mu odpowiada.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański/Policja Zakopane/TPN

Podobne artykuły

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >