Turysci.pl
Piontkowski mówi o koloniach dla dzieci

fot. flickr.com/CC BY-NC-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wakacyjne kolonie dla dzieci? Piontkowski: Łatwiejsze do zorganizowania niż rok temu

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wakacyjne kolonie i obozy będą w tym roku możliwe? Wiceminister Edukacji i Nauki stwierdził, że wszystko zależy od rozwoju pandemii, ale prognozy są optymistycznie. Piontkowski zasugerował we wtorek, że zorganizowane wycieczki mogą być łatwiejsze do zorganizowania niż rok temu.

  • W 2020 roku dziecięce wyjazdy zorganizowane upłynęły pod znakiem obostrzeń pandemicznych

  • W tym roku sytuacja ma być o wiele spokojniejsza. Piontkowski twierdzi, że organizowanie takich wczasów może być o wiele łatwiejsze

  • Ostateczna decyzja ws. dziecięcych kolonii jeszcze nie zapadła, ale polityk podkreśla, że na pewno nie dojdzie do skrócenia wakacji i przedłużenia roku szkolnego

Przed pandemią wielu rodziców chętnie wysyłało swoje pociechy na kolonie oraz obozy wakacyjne. Koronawirus skomplikował jednak sprawę, przez co w 2020 roku imprezy turystyczne tego typu musiały być organizowane zgodnie z licznymi przepisami sanitarnymi. Dzieci musiały być dzielone na grupy, a ośrodki otrzymały szereg wymagań sanitarnych, które musiały zostać spełnione. Dariusz Pionkowski zasugerował dziś w rozmowie z Radiem ZET, że podczas tegorocznych wakacji procedury będą o wiele przystępniejsze.

wakacje albo majówka Mocne słowa dr Zaczyńskiego

Dr Zaczyński: Zostałbym na majówkę w domu, żeby mieć później wakacje

CZYTAJ DALEJ

Wakacyjne kolonie i obozy się odbędą?

Oficjalnie ogólnopolski lockdown ma obowiązywać do 9 kwietnia, branża turystyczna jednak obawia się, że obostrzenia zostaną przedłużone. Obiekty noclegowe straciły znaczną część sezonu zimowego, pojawia się więc niepokój, że lato też przyniesie rozczarowanie.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki we wtorek rano stwierdził, że wszystko zależy od rozwoju pandemii. Obecnie zmagamy się z trzecią falą zachorowań, jednak polityk sugeruje, że do wakacji sytuacja może się poprawić. Tak wynika przynajmniej z jego słów dotyczących kolonii i obozów dla dzieci.

Wydaje się, że będzie to [wyjazdy zorganizowane - przyp. red.] łatwiejsze do zorganizowania niż rok temu – stwierdził Piontkowski na antenie Radia ZET.

W dalszej części rozmowy stwierdził również, że rząd nie przewiduje zmian w kalendarzu roku szkolnego. Wynika z tego, że wakacje rozpoczną się 25 czerwca 2021 roku, otwierając tym samym sezon wyjazdów turystycznych.

Rodzice mogą płacić bonem turystycznym

Przypomnijmy, że możliwość organizowania masowych wyjazdów wakacyjnych, takich jak kolonie czy obozy, to również wsparcie dla polskiej branży turystycznej. Kwalifikowane są one jako „imprezy turystyczne", można więc za nie płacić rządowym bonem.

Program w ostatnich miesiącach nie cieszył się znaczną popularnością w związku z obostrzeniami praktycznie uniemożliwiającymi podróżowanie. W lecie jednak może się to zmienić.

Zgodnie z zasadami programu, 500 zł na wyjazd turystyczny należy się każdemu dziecku, a 1000 zł maluchom z niepełnosprawnościami. Przed wybraniem oferty wystarczy jedynie upewnić się na stronie Polskiej Agencji Turystycznej, że organizatorzy lub obiekty, w którym chcemy spędzić wakacje, akceptują formę płatności bonem.

Andrzej Duda w styczniu podpisał również ustawę, która zwiększyła paletę możliwości wykorzystywania dodatkowych pieniędzy. Zgodnie z jego decyzją, bonem opłacić można również imprezy, w programie których nie ma noclegu, co wcześniej stanowiło jeden z warunków otrzymania dodatku. Więcej o tej sprawie przeczyć można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >