Turysci.pl > Polska > Turystyczne hity tegorocznej czerwcówki. Gdzie i jak wypoczywali Polacy?
Patryk Korzec
Patryk Korzec 09.06.2021 14:04

Turystyczne hity tegorocznej czerwcówki. Gdzie i jak wypoczywali Polacy?

Gdzie turyści wypoczywali w czasie czerwcówki
fot. pixabay.com/Makalu

Gdzie polscy turyści zdecydowali się spędzić tegoroczną czerwcówkę? Jak informuje portal Noclegowo.pl, Zakopane i południe kraju przegrało z nadmorskimi kurortami. Na wybrzeże pojechało 53 proc. urlopowiczów, a ponad 10 proc. z nich wybrało Gdańsk.

  • Większość turystów w czasie czerwcówki wyjechała nad polskie morze

  • Najczęściej rezerwowano noclegi w Gdańsku (10,63 proc.), Władysławowie (8,51 proc.) oraz w Ustroniu Morskim (6,38 proc.)

  • Średnia cena za nocleg w Gdańsku wynosiła 65 zł, we Władysławowie i Ustroniu Morskim 55 zł, a w Gdyni 72 zł

  • Najwięcej Polaków wyjechało we dwójkę, a pobyt na urlopie trwał najczęściej 3 dni

Tegoroczny długi weekend czerwcowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem turystów. Polacy masowo rezerwowali noclegi zarówno w popularnych miejscowościach wczasowych, jak i kameralnych miasteczkach, z daleka od tłumów.

Portal Noclegowo.pl przygotował podsumowanie tego wyjątkowego czasu. Eksperci określili, w które miejsca Polacy jeździli najchętniej i jak prezentowały się średnie ceny za nocleg w różnych miastach. Ustalono również, na ile dni i na ile osób turyści rezerwowali wczasy.

Gdzie Polacy spędzili czerwcówkę 2021?

Jak wynika z danych przekazanych przez Noclegowo.pl, zdecydowana większość urlopowiczów wybrała w tym roku wypoczynek nad Morzem Bałtyckim - aż 53 proc. W góry wyjechało 27 proc. turystów, a w pozostałe miejsca, np. na Mazury, pojechało 20 proc. osób.

Choć tłumy były zauważalne w niemalże każdym zakątku Polski, to Noclegowo.pl ujawniło, że Polacy wybierali głównie niewielkie miejscowości oraz wsie. Trend ten dotyczył 65 proc. rezerwujących.

Zakopane, Karpacz i inne, górskie miejscowości zeszły w rankingu na dalszy plan. Najwięcej turystów, bo aż 10,63 proc., odwiedziło Gdańsk, a w całym Trójmieście zagościło blisko 20 proc. wszystkich wczasowiczów. Na drugim miejscu znalazło się Władysławowo (8,51 proc.), a za nim Ustronie Morskie z wynikiem 6,38 proc.

Noclegowo.pl przeanalizowało również średnie ceny za jeden nocleg w nadmorskich miejscowościach. Turyści za noc w Gdańsku musieli zapłacić średnio 65 zł, a o 10 zł mniej w Ustroniu Morskim oraz Władysławowie. Nieco drożej było w Gdyni (72 zł) oraz w Sopocie (77 zł). Najdroższe nad polskim morzem okazały się jednak Międzyzdroje - 93 zł.

Trzy dni we dwoje

Noclegowo.pl przeanalizowało również inne preferencje wyjazdowe turystów w czasie długiego weekendu. Jak wynika z raportu, najwięcej wyjazdów dotyczyło rezerwacji dla dwóch osób na okres 3 dni.

We dwójkę wyjechało aż 44 proc. urlopowiczów, a model 2+1 (dwoje dorosłych oraz dziecko) dotyczył 14 proc. turystów. Swoje pociechy na czerwcówkę zabrało ze sobą 40 proc. wszystkich podróżujących.

32 proc. Polaków w czasie długiego weekendu przebywało na urlopie 3 dni. Niewiele mniej urlopowiczów, bo 25 proc., zdecydowało się na pobyt 2-dniowy. Wypoczynek przez 4 dni okazał się dobrym rozwiązaniem dla 21 proc. wyjeżdżających, a tylko 6 proc. turystów mogło sobie pozwolić na relaks przez 5 lub więcej dni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Noclegowo.pl