Turysci.pl
Polacy rezerwują noclegi na czerwcówkę

screen/Karpacz/Webcamera.pl

Polacy masowo rezerwują noclegi na długi weekend czerwcowy

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polacy planują wyjazdy na długi weekend czerwcowy. Jak informuje firma Sun&Snow wynajmująca apartamenty nad morzem i w górach, w wielu miejscowościach obłożenie sięga nawet 100 proc. dostępnych miejsc. Króluje m.in. Karpacz, Krynica Morska, Stegna czy Jurata.

  • Sun&Snow przekazała informacje o stanie wynajmowanych apartamentów nad morzem i w górach w czasie długiego weekendu czerwcowego

  • W najpopularniejszych miejscowościach zostało bardzo mało wolnych miejsc noclegowych

  • Polacy planują zarówno wyjazdy na tzw. czerwcówkę, jak i urlopy wakacyjne

Zniesienie obostrzeń dotyczących obiektów noclegowych oraz otwarcie restauracji sprawiło, że Polacy znów zaczęli organizować turystyczne wyjazdy. Wielkimi krokami zbliża się długo weekend czerwcowy, a im jest bliżej, tym większa jest liczba rezerwacji.

Jak informuje firma Sun&Snow, zajmująca się wynajmem apartamentów w popularnych miejscowościach w Polsce, zainteresowanie na tzw. czerwcówkę jest ogromne. W ponad 30 miejscach Polacy wykupili nawet 100 proc. dostępnych noclegów. Przykładami takich miejscowości są m.in. Karpacz, Hel, Krynica Morska czy Jurata.

Polacy rezerwują noclegi na czerwcówkę

Jak pokazują przykłady, Polacy są chętni spędzić wolny czas zarówno w górach, jak i nad morzem. W przypadku miejscowości górskich, dostępnych od 3 do 6 czerwca, pozostało zaledwie 16 proc. ze wszystkich ofert.

Ceny za wakacje w Polsce są coraz wyższe

Wakacje w Polsce mogą być droższe niż zagraniczne wczasy

CZYTAJ DALEJ

Nad morzem w tym terminie zajętych jest już 81 proc. ze wszystkich apartamentów oferowanych przez firmę. Dwa tygodnie przed długim weekendem nie ma już żadnych miejsc np. w Kątach Rybackich czy Dziwnowie.

Karolina Orłowska, Dyrektor Operacyjny Sun&Snow, cytowana w komunikacie, wyjaśnia, że wielu Polaków czekało z rezerwacjami aż do momentu oficjalnego potwierdzenia zniesienia obostrzeń pandemicznych przez rząd. Zaznaczyła, że zainteresowanie jest tak duże, że w lecie może nawet zabraknąć wolnych miejsc w niektórych, najpopularniejszych kurortach.

Jakie plany na wakacje mają Polacy?

Turyści z Polski przygotowują się też na letni wypoczynek. 41,3 proc. respondentów, którzy wzięli udział w badaniu na zlecenie Europa Ubezpieczenia, deklarowało spędzenie tegorocznych wakacji w Polsce. Sun&Snow zaznacza, że miejsc zabraknąć może nie tylko w największych ośrodkach, takich jak Międzyzdroje, ale również mniejszych, jak np. Świeradów Zdrój czy Stegny.

Eksperci zaznaczyli, że w tym roku spodziewane jest większe zainteresowanie wczasami w Polsce, niż w latach przed pandemią. Zauważono też znaczący wzrost popularności kameralnych miejscowości, które przed światowym kryzysem nie były odwiedzane przez aż takie tłumy.

Karolina Orłowska zaznacza, że na wakacje wolne miejsca są jeszcze dostępne, a sytuacja nie jest aż tak dynamiczna jak w przypadku nadchodzącego, długiego weekendu. Zaznacza jednocześnie, że spodziewać się można w czerwcu znacznie mniejszej możliwości wyboru miejsc w najpopularniejszych miejscowościach.

Obecny poziom rezerwacji na miesiące letnie określono jako zdecydowanie wyższy niż w analogicznym okresie 2020 roku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Sun&Snow

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Podróżny powiedział, że ma bombę

Polska

Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział, że ma bombę. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >