Turysci.pl
paszport szczepionkowy od 1 lipca

fot. pixabay.com/kaboompics /zdjęcie poglądowe

Wiceszef MSZ o paszportach szczepionkowych. „Sensem jest łatwiejsze podróżowanie po Europie"

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wiceminister polskiego MSZ zabrał głos w sprawie paszportów szczepionkowych, które mają zostać wprowadzone tuż przed rozpoczęciem wakacji. Potwierdził, że nowy dokument zacznie działać 1 lipca, a Polska będzie gotowa na wprowadzenie go do 25 czerwca.

  • Marcin Przydacz potwierdził, że 1 lipca Polska, podobnie jak reszta krajów UE, wprowadzi system paszportów szczepionkowych

  • Podkreślił, że nasz kraj będzie gotowy na ten krok maksymalnie do 25 czerwca

  • Wcześniej podobną deklarację złożył premier Mateusz Morawiecki

Paszporty szczepionkowe wejdą w życie od 1 lipca, a Polska będzie przygotowana na ich wprowadzenie do 25 czerwca. Wiadomość tę przekazał wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski, Marcin Przydacz w RMF FM.

Paszporty szczepionkowe od 1 lipca

Polityk zaznaczył, że wprowadzenie nowego dokumentu, który umożliwi swobodne przekraczanie granic krajów należących do Unii Europejskiej, jest już przesądzone. Podkreślił, że dzięki nowemu systemowi poróżni będą mogli łatwo legitymować się faktem przechorowania COVID-19, przyjęciem szczepienia lub posiadaniem przeciwciał.

Tunezja zmienia zasady wjazdu

Tunezja zmienia przepisy graniczne. Zaszczepieni turyści wjadą bez kwarantanny

CZYTAJ DALEJ

Zaznaczył również, że Polska będzie gotowa na wprowadzenie nowego rozwiązania do 25 czerwca. Już wcześniej nasz kraj wyraził chęć wzięcia udziału w projekcie, by umożliwić polskim turystom swobodne podróże międzynarodowe.

Przypomnijmy, że wspólne rozwiązanie motywowane jest przede wszystkim faktem, że obecnie każde państwo ma swoje, niezależne rozwiązania graniczne.

Podróżując po krajach, zobowiązani więc jesteśmy do przestrzegania szeregu obostrzeń i stosowania się do różnorodnych przepisów, co jest skomplikowane pod względem organizacyjnym.

Polska jest gotowa na zielone certyfikaty

Wczoraj datę 1 lipca potwierdził również premier Polski, Mateusz Morawiecki. Podkreślił wtedy również przygotowanie naszego kraju do przystąpienia do nowego projektu zarówno pod względem informatycznym, jak i technicznym.

Przedstawiciele polskiego rządu wypowiadają się pozytywnie o paszporcie szczepionkowym. Zdaniem Andrzeja Guta-Mostowego, odpowiedzialnego za sektor turystyczny w naszym kraju, dokument ten stanowi ogromną nadzieję dla przedsiębiorców.

Zaznaczył, że jest to szansa na sprowadzenie do Polski turystów z zagranicy, z których największe miasta czerpały znaczne korzyści. Zgodnie z jego słowami, 1/3 dochodów naszego kraju pochodzących z branży turystycznej opartych jest właśnie na obcokrajowcach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Paszporty covidowe. Komisja Europejska zapowiedziała zmiany

Czytaj więcej >