Turysci.pl
restrykcje

fot. Pixabay/ Pankgraf (zdjęcie ilustracyjne)

Tłumy ludzi na ulicach we Włoszech. Luzowanie restrykcji oficjalnie za dwa dni

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Restrykcje we Włoszech oficjalnie zostaną poluzowane za dwa dni, ale nie przeszkadza to tłumom ludzi, którzy wyszli pospacerować po turystycznych uliczkach Rzymu i Neapolu. Tysiące osób wypoczywało również na plaży w pobliżu stolicy.

Włochy znoszą część restrykcji w poniedziałek, jednak już dzisiaj media ogłosiły „próbę żółtej strefy". Wszystko za sprawą tłumów, które w słoneczny dzień można było spotkać na ulicach i plażach.

Tłumy ludzi na włoskich ulicach mimo trwających restrykcji

Ze względu na tłumy siły porządkowe w Rzymie musiały zamknąć centralną via del Corso. Oficjalnie jednak restrykcje mają być luzowane w poniedziałek, czego nie mogli się doczekać m.in. restauratorzy. Od przyszłego tygodnia będą mogli obsługiwać swoich gości w ogródkach na zewnątrz.

Przypomnijmy, że od poniedziałku możliwe będą podróże między „żółtymi" regionami, a restauracje będą obsługiwać gości w ogródkach także wieczorem. Zostanie utrzymana jednak godzina policyjna od 22:00 do 5:00. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

- Oczekuję, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli bardzo mocne odbicie gospodarcze, a potem musimy wejść na ścieżkę wzrostu - oznajmił tydzień temu premier Mario Draghi.

molo w sopocie

Wstęp na molo w Sopocie ponownie płatny

CZYTAJ DALEJ

Włoski minister turystyki zapowiedział natomiast otwarcie na zagranicznych turystów na wakacje. Ma to nastąpić 2 czerwca, czyli w Dniu Republiki. Tego samego dnia do kraju będą mogli przyjechać zagraniczni turyści.

Szef resortu ogłosił również, że aby swobodnie podróżować po Włoszech, starczyć będzie test antygenowy w stronę Covid-19, a także szczepienie czy przechorowanie. Więcej na temat otwarcia na zagranicznych gości pisaliśmy tutaj.

Sytuacja epidemiczna we Włoszech w dalszym ciągu stabilizuje się. Ubiegłej doby potwierdzono 13 817 nowych zakażeń koronawirusem, a 322 osoby zmarły. Wczoraj wykonano tam 320 tys. testów, z czego ponad 4 procent okazało się pozytywnych.

Spada również liczba chorych wymagających hospitalizacji. W ciągu ostatniej doby liczba ta zmniejszyła się o prawie 470 pacjentów na zwykłych oddziałach i o 85 na oddziałach intensywnej terapii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >