Turysci.pl

fot. Pixabay/ Pankgraf (zdjęcie ilustracyjne)

Tłumy ludzi na ulicach we Włoszech. Luzowanie restrykcji oficjalnie za dwa dni

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Restrykcje we Włoszech oficjalnie zostaną poluzowane za dwa dni, ale nie przeszkadza to tłumom ludzi, którzy wyszli pospacerować po turystycznych uliczkach Rzymu i Neapolu. Tysiące osób wypoczywało również na plaży w pobliżu stolicy.

Włochy znoszą część restrykcji w poniedziałek, jednak już dzisiaj media ogłosiły „próbę żółtej strefy". Wszystko za sprawą tłumów, które w słoneczny dzień można było spotkać na ulicach i plażach.

Tłumy ludzi na włoskich ulicach mimo trwających restrykcji

Ze względu na tłumy siły porządkowe w Rzymie musiały zamknąć centralną via del Corso. Oficjalnie jednak restrykcje mają być luzowane w poniedziałek, czego nie mogli się doczekać m.in. restauratorzy. Od przyszłego tygodnia będą mogli obsługiwać swoich gości w ogródkach na zewnątrz.

Przypomnijmy, że od poniedziałku możliwe będą podróże między „żółtymi" regionami, a restauracje będą obsługiwać gości w ogródkach także wieczorem. Zostanie utrzymana jednak godzina policyjna od 22:00 do 5:00. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj .

- Oczekuję, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli bardzo mocne odbicie gospodarcze, a potem musimy wejść na ścieżkę wzrostu - oznajmił tydzień temu premier Mario Draghi.

Włoski minister turystyki zapowiedział natomiast otwarcie na zagranicznych turystów na wakacje. Ma to nastąpić 2 czerwca, czyli w Dniu Republiki. Tego samego dnia do kraju będą mogli przyjechać zagraniczni turyści.

Szef resortu ogłosił również, że aby swobodnie podróżować po Włoszech, starczyć będzie test antygenowy w stronę Covid-19, a także szczepienie czy przechorowanie. Więcej na temat otwarcia na zagranicznych gości pisaliśmy tutaj .

Sytuacja epidemiczna we Włoszech w dalszym ciągu stabilizuje się. Ubiegłej doby potwierdzono 13 817 nowych zakażeń koronawirusem, a 322 osoby zmarły. Wczoraj wykonano tam 320 tys. testów, z czego ponad 4 procent okazało się pozytywnych.

Spada również liczba chorych wymagających hospitalizacji. W ciągu ostatniej doby liczba ta zmniejszyła się o prawie 470 pacjentów na zwykłych oddziałach i o 85 na oddziałach intensywnej terapii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >

Europa

Szokujące odkrycie na plaży. Woda wyrzuciła na brzeg biały pojemnik z nietypową zawartością
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >