Turysci.pl
Restrykcje we Włoszech

fot. Unsplash/ Victor He

Włochy łagodzą restrykcje od 26 kwietnia. Pozwolą na podróże i otworzą restauracje

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Restrykcje we Włoszech zostaną zniesione od 26 kwietnia. Taką decyzję podjęły lokalne władze w związku z poprawą sytuacji epidemicznej. Podczas konferencji prasowej premier Mario Draghi ogłosił również przywrócenie żółtych stref.

Premier Włoch ogłosił w piątek zniesienie części restrykcji. W żółtych strefach możliwe będzie otwarcie restauracji, także wieczorem. Jak uznał: „Można patrzeć w przyszłość z ostrożnym optymizmem i ufnością".

Włochy łagodzą restrykcje w związku z poprawą sytuacji

Premier podkreślił, że chociaż poprawa sytuacja nie jest jeszcze znaczna, rząd podejmie to „uzasadnione ryzyko". Jak dodał, zdecydowano się na taki krok zakładając, że nowe reguły będą „skrupulatnie przestrzegane".

Przypomniał, że w dalszym ciągu konieczne jest noszenie maseczek oraz zachowywanie dystansu społecznego. Jak dodał, chodzi o to, by „ryzyko przekształciło się w szansę". W strefach żółtych i pomarańczowych otwarte zostaną wszystkie szkoły. Natomiast w strefach czerwonych do klas wrócą uczniowie szkół podstawowych i z pierwszych klas gimnazjum.

26 kwietnia nastąpi natomiast upragnione częściowe otwarcie kraju. Od tego dnia możliwe będą podróże między „żółtymi" regionami, a restauracje będą obsługiwać gości także wieczorem. Na razie jednak jedynie w ogródkach na zewnątrz. Godzina policyjna od 22:00 do 5:00 zostanie utrzymana.

Rząd pomoże przedsiębiorcom

Jest rozporządzenie przyznające pomoc. Obejmuje m.in. pilotów wycieczek i przewodników

CZYTAJ DALEJ

Tego samego dnia otwarte zostaną teatry i kina. Organizacja widowisk i seansów filmowych będzie możliwa pod gołym niebem, a w salach zamkniętych wyznaczane będą limity liczby widzów.

Wróci również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu, a od 15 maja czynne będą baseny i plaże. 1 czerwca natomiast otwarte będą kluby sportowe i siłownie, a 1 lipca wróci możliwość organizacji targów.

Jak wyjaśnił premier, luzowanie restrykcji wynika z trudności przeżywanych przez różne kategorie zawodowe, a także dzieci i młodzież. Wyraził również nadzieje, że decyzje przyniosą spokój i będą podstawą do ożywienia gospodarki.

- Oczekuję, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli bardzo mocne odbicie gospodarcze, a potem musimy wejść na ścieżkę wzrostu - oznajmił Draghi, były prezes Europejskiego Banku Centralnego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >