Turysci.pl
góry

fot. Pixabay/ balajisrinivasan

Lawina w Indiach. Znaleziono ciała 8 osób

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Co najmniej osiem osób zginęło podczas lawiny w górach na granicy Indii i Chin. Jak poinformowało wojsko, udało się uratować 384 osoby.

Góry bywają bardzo niebezpiecznym miejscem ze względu na ryzyko zejścia lawin. Do takiej sytuacji doszło w stanie Uttarakhand na północy Indii. W następstwie pęknięcia lodowca w piątek zginęło co najmniej 8 osób.

Co najmniej osiem osób zginęło w górach

Zdarzenie miało miejsce w piątek podczas obwitych opadów śniegu w pobliżu obszaru Sumna w dystrykcie Chamoli w stanie Uttarakhand w Himalajach.

W sobotę przedstawiciel indyjskiego ministerstwa obrony poinformował, że w lawinie zginęło co najmniej 8 osób. Jak dodaje, akcja ratunkowa jest w toku, a sześć z 384 uratowanych osób jest w stanie krytycznym.

- Opublikowałem alert. Jestem w stałym kontakcie z administracją powiatową i Organizacją Dróg Granicznych - mówił Tirath Singh, główny minister Uttarakhand.

turcja zakaz lotów

Rosja wprowadza zakaz lotów do Turcji. Pół miliona osób straciło swoje wyjazdy

CZYTAJ DALEJ

Dostęp do drogi z powodu licznych osuwisk został w kilku miejscach całkowicie odcięty. Do akcji ratunkowej przystąpiło wojsko, które pomagało okolicznym mieszkańcom.

Akcja ratunkowa musiała być czasowo wstrzymana w nocy ze względu na trudne warunki pogodowe. Została ona jednak wznowiona w rejonie położonym w pobliżu granicy indyjsko-chińskiej.

Służby podjęły działania w celu przywrócenia sieci komunikacyjnej, jednak na ten moment drogi pozostają zamknięte ze względu na intensywne opady śniegu - taką informację przekazał na Twitterze szef rządu stanowego Tirath Singh Rawat.

W lutym w stanie Uttarakhand pęknięcie lodowca i osunięcia ziemi spowodowały powódź. Zginęło wówczas ponad 200 osób, a dwie państwowe elektrownie wodne zostały zanieczyszczone.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, aa.com.tr

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >