Turysci.pl
wakacje we włoszech

fot. Pixabay/ khoinguyenfoto

Podali oficjalną datę otwarcia turystyki we Włoszech. Wpuszczą przyjezdnych jeszcze przed wakacjami

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje we Włoszech stały się właśnie znacznie bardziej prawdopodobne. Tamtejszy minister turystyki Massimo Garavaglia obiecał, że od przyszłego tygodnia nastąpi planowanie stopniowego otwarcia niektórych branż.

Włoski minister turystyki zapowiedział otwarcie na zagranicznych turystów na wakacje. Jak przyznał wywiadzie dla „La Stampa": „Każdego tygodnia, który mija, tracimy część PKB i nie możemy sobie na to pozwolić".

Włochy wpuszczą zagranicznych turystów na wakacje

Garavaglia w wywiadzie dla „La Stampa" zapowiedział, że lockdown we Włoszech zostanie zniesiony 2 czerwca, czyli w Dniu Republiki. Tego samego dnia do kraju będą mogli wjechać zagraniczni turyści. Dodał, że całkiem prawdopodobne jest otwarcie plaż od połowy maja.

Minister podkreślił również, że poszczególne branże powiązane z turystyką, w tym restauracje, mają zostać otwarte priorytetowo, jednak w surowym reżimie sanitarnym. Wraz z kolejnymi tygodniami rygor miałby być mniejszy.

Szef resortu turystyki odniósł się również do planowanego wprowadzenia przez UE green passa. Jak zapowiedział, na mobilność po Włoszech wystarczyć będzie test antygenowy w stronę Covid-19, a także szczepienie czy przechorowanie.

police-4261161 1280 (2)

Sanepid ma nową podstawę, żeby zamykać hotele. Nie pomogą już luki w obostrzeniach

CZYTAJ DALEJ

- Każde zamknięcie wiąże się z poświęceniem na poziomie osobistym, zdaję sobie sprawę z trudności wielu rodzajów działalności handlowej i gospodarczej, możemy teraz spróbować zrozumieć, jak zarządzać tę fazą i planować tygodnie z mniejszymi ograniczeniami - powiedział minister zdrowia Roberto Speranza cytowany przez portal KierunekWlochy.pl.

Wyjazd do Włoch: dwa testy i kwarantanna

Obecnie, aby dostać się do Włoch, należy wypełnić specjalne oświadczenie oraz przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 48 godzin przed podróżą. Akceptowane są jedynie testy wymazowe: molekularne i antygenowe.

Po przekroczeniu granicy każdy przyjezdny musi poddać się obowiązkowej 5-dniowej kwarantannie, a po jej zakończeniu należy ponownie wykonać testu wymazowy (molekularny lub antygenowy).

Każda osoba przybywająca do Włoch zobowiązana jest również do zgłoszenia swojego przyjazdu do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu (Dipartimento di Prevenzione dell'Azienda Sanitaria).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: KierunekWlochy.pl, MSZ

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >