Turysci.pl > Europa > Tak przechytrzył Ryanaira. Nowy poziom "januszowania" osiągnięty?
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 21.02.2023 11:29

Tak przechytrzył Ryanaira. Nowy poziom "januszowania" osiągnięty?

None
tiktok/isthatmike03, unsplash/Markus Winkler

Pasażer taniej linii lotniczej Ryanair pokazał, do czego jest się w stanie posunąć, aby przechytrzyć irlandzkiego przewoźnika. Twierdzi, że w ten sposób może sporo zaoszczędzić, nie płacąc za bagaże, jednak sami internauci zauważają, że są pewne granice dobrego smaku. Nie ma się co dziwić, że nagranie opublikowane na TikToku szybko stało się hitem w sieci. 

Znany z satyrycznego poczucia humoru Lucian Mihai Koncz udostępnił materiał wideo, na którym pokazał, w jaki sposób zaoszczędzić na opłatach za dodatkowy bagaż. Do tej pory widzieliśmy już wiele sposobów, chociażby niszczenie walizki, aby spełniała wymogi wymiarowe tuż przed wejściem na pokład, jednak sposób ta metoda mocno nas zaskoczyła.

"Błyskotliwy" pomysł podróżnika. W ten sprytny sposób nigdy nie płaci za dodatkowy bagaż

Użytkownik TikToka, posługujący się nickiem @isthatmike03, w jednym z udostępnionych filmów pokazał, co robi, aby nigdy nie martwić się, że jego darmowy bagaż podręczny nie zmieści się w narzuconych wymiarach i wadze. Mike z góry poinformował, że jego materiał ma wydźwięk humorystyczny i należy traktować go jedynie w tych kategoriach. Jednak bardzo prawdopodobne, że niektórzy internauci i tak postanowią go wypróbować.

- Wyjeżdżasz niebawem na wakacje, wydałeś jedynie 9,99 euro na bilet i możesz zabrać tylko bagaż podręczny? - zaczyna swój filmik Mike. - Przestań płacić tym liniom lotniczym swoje ciężko zarobione pieniądze tylko po to, aby mieć dodatkowy bagaż. To drogie i niewygodne - sugeruje mężczyzna.

W międzyczasie widać, jak twórca filmiku pakuje jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, które nie zabierają zbyt wiele miejsca. Następnie sugeruje, że wystarczy udać się do sklepu z ubraniami i wziąć wszystko, co tylko wpadnie nam w oko, aby nie tylko zaoszczędzić na dopłacie za bagaż, ale także na miejscu wyglądać olśniewająco. Gdzie tu oszczędność? Już odpowiadamy!

Mike ostrzega, aby nie wyrzucać paragonów, ani nie odrywać metek, a jedynie ukryć je w stylizacji. Dzięki temu jeszcze przed wylotem będzie można zwrócić je do sklepu, a tym samym odzyskać gotówkę. Warto jednak pamiętać, iż nie wszystkie marki godzą się na zwrot i mogą zaproponować wymianę na towar w określonej cenie.

Tajemnica 300-letniej zmumifikowanej "syreny" z Japonii rozwikłana. Czym jest naprawdę?

Trik podzielił internautów

Sposób na oszczędzenie pieniędzy na opłacie za bagaż sprowokował internautów do dyskusji, która wywiązała się pod filmem udostępnionym przez Mieke'a. Do tej pory dotarł do użytkowników TikToka z różnych zakątków świata, o czym świadczą wpisy w różnych językach. 

Choć niektórzy są zachwyceni jego pomysłem, a co więcej zapewniają, że sami spróbują wcielić go w życie, dla innych perspektywa zwracanie używanych ubrań po wyjeździe jest to nie do pomyślenia. 

- Spróbowałam i zbyt bardzo się przywiązałam, już ich nie zwróciłam, to samo mój partner - wyznaje jedna z internautek.

- Jestem zbyt nieuważna, zaraz pobrudziłabym je piciem lub jedzeniem - przyznaje inna.

- To powód, dla którego każdy powinien prać nowe ubrania kupione w sklepie - zauważa kolejna.

- Dużo podróżuję i kupuję ubrania od 1 do 5€ i oddaję je na darowiznę przed kolejnym wyjazdem - swoim pomysłem dzieli się inna użytkowniczka sieci.

A wy co myślicie o pomyśle na zaoszczędzenie na bagażu, który zaproponował Mike? Moglibyście tak postąpić, czy według was to przekroczenie pewnych granic?

 

 

Dołącz do nas

  1. Janusz spod Łęczycy i niewiasta Sara. Jaką romantyczną legendę kryje Łódź?
  2. W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję
  3. Zamek niczym z Harry'ego Pottera mieści się w Polsce. Pałac w Mosznej oddaje magiczny klimat

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

 

źródło: TikTok; thesun.co.uk