Turysci.pl

tiktok/fxny_stn

Pasażer zniszczył własną walizkę. Tak chciał uniknąć dopłaty za nadbagaż, "Czuję jego ból"

10 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Chcąc uniknąć dopłaty za nadbagaż, turyści są w stanie zrobić naprawdę wiele. Przykładem jest mężczyzna z nagrania na TikToku, który posunął się do czegoś, na co zdecydowanie nie odważyłaby się większość podróżnych. Wideo z jego akcji zmniejszania walizki na lotnisku w Edynburgu szybko obiegło sieć.

Podróżny, który starał się zmniejszyć swoją walizkę, by ta zmieściła się w miernik przed wejściem na pokład samolotu , wywołał prawdziwą sensację wśród innych pasażerów. Niektórzy wyraźnie kibicowali mu podczas dekonstruowania bagażu, aby spełnił wymagania, a co za tym idzie, mężczyzna mógłby uniknąć za niego dopłaty. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z jego planem.

Wszystko, by uniknąć dopłaty za nadbagaż

Nagranie podróżnego z lotniska w Edynburgu stało się prawdziwym hitem w sieci. Inny turysta nagrał, jak mężczyzna robił co w jego mocy, by sprawić, aby jego walizka zmieściła się w mierniku linii lotniczych, z których korzystał. W przypadku, jeśli bagaż podręczny przekracza dozwolone wymiary, jego właściciel jest zobligowany ponieść dodatkowe koszty.

Najwyraźniej ich uniknięcie podróżny postawił sobie za cel honoru, ponieważ był ewidentnie mocno zmotywowany, aby walizka za wszelką cenę przeszła przez kontrolę. W tym celu zdecydował nawet odłamać jej rączkę, a następnie kółka.

Niestety, choć dwoił się i troił, jego starania zakończyły się fiaskiem. Po wielu próbach zmniejszenia walizka, ta wciąż nie spełniała wymaganych norm. Zrezygnowanemu podróżującemu nie pozostało nic innego, jak schować dumę w kieszeń i uiścić dodatkową opłatę. Dodatkowo będzie również musiał zainwestować w nowy bagaż, ponieważ ten został mocno uszkodzony.

Bagaż podręczny nie zawsze poręczny

Mężczyzna z lotniska w Edynburgu to nie pierwszy podróżny, który demontując swój bagaż, chciał za wszelką cenę uniknąć dopłaty za przekroczenie wymiarów ustalonych przez przewoźnik. Jakiś czas temu na TikToku pojawiło się nagranie z udziałem turystów korzystających z oferty linii EasyJet, którzy również zdecydowali samodzielnie zmniejszyć swoje walizki.

W ich przypadku wystarczyło oderwanie kółek od walizek, aby bagaże bez problemu spełniły wymagania wymiarowe, zmieściły się do miernika, a co za tym idzie także pod siedzeniem na pokładzie samolotu.

  1. "Najwyższy stopień zagrożenia". Cały obszar Tatr został zamknięty

  2. Pokazała, co się wyprawia na stoku pod Zakopanem. Nawet psy jeżdżą na nartach?

  3. Gdzie spędzić ferie w Polsce? 5 najpiękniejszych miejsc w zimowej odsłonie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

źródło: fly4free.pl; turystyka.wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Gdzie wybrać się na słoneczne wakacje w marcu? Te 6 kierunków zachwyca najbardziej
Czytaj więcej >

Na topie

Najgorszy błąd popełniany w toalecie w samolocie. Skutki są poważne, możesz zachorować
Czytaj więcej >

Na topie

Tajemnica 300-letniej zmumifikowanej "syreny" z Japonii rozwikłana. Czym jest naprawdę?
Czytaj więcej >

Na topie

Rosjanka rozebrała się w samolocie i pogryzła obsługę. Zawinił głód nikotynowy
Czytaj więcej >

Na topie

W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję
Czytaj więcej >

Na topie

Alarm bombowy w samolocie lecącym z Polski. Media donoszą o nagłej sytuacji
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]