Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > Pasażer zniszczył własną walizkę. Tak chciał uniknąć dopłaty za nadbagaż, "Czuję jego ból"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 10.02.2023 12:05

Pasażer zniszczył własną walizkę. Tak chciał uniknąć dopłaty za nadbagaż, "Czuję jego ból"

Pasażer zniszczył własną walizkę. Tak chciał uniknąć dopłaty za nadbagaż, Czuję jego ból
tiktok/fxny_stn

Chcąc uniknąć dopłaty za nadbagaż, turyści są w stanie zrobić naprawdę wiele. Przykładem jest mężczyzna z nagrania na TikToku, który posunął się do czegoś, na co zdecydowanie nie odważyłaby się większość podróżnych. Wideo z jego akcji zmniejszania walizki na lotnisku w Edynburgu szybko obiegło sieć.

Podróżny, który starał się zmniejszyć swoją walizkę, by ta zmieściła się w miernik przed wejściem na pokład samolotu, wywołał prawdziwą sensację wśród innych pasażerów. Niektórzy wyraźnie kibicowali mu podczas dekonstruowania bagażu, aby spełnił wymagania, a co za tym idzie, mężczyzna mógłby uniknąć za niego dopłaty. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z jego planem.

Wszystko, by uniknąć dopłaty za nadbagaż

Nagranie podróżnego z lotniska w Edynburgu stało się prawdziwym hitem w sieci. Inny turysta nagrał, jak mężczyzna robił co w jego mocy, by sprawić, aby jego walizka zmieściła się w mierniku linii lotniczych, z których korzystał. W przypadku, jeśli bagaż podręczny przekracza dozwolone wymiary, jego właściciel jest zobligowany ponieść dodatkowe koszty.

Najwyraźniej ich uniknięcie podróżny postawił sobie za cel honoru, ponieważ był ewidentnie mocno zmotywowany, aby walizka za wszelką cenę przeszła przez kontrolę. W tym celu zdecydował nawet odłamać jej rączkę, a następnie kółka.

Niestety, choć dwoił się i troił, jego starania zakończyły się fiaskiem. Po wielu próbach zmniejszenia walizka, ta wciąż nie spełniała wymaganych norm. Zrezygnowanemu podróżującemu nie pozostało nic innego, jak schować dumę w kieszeń i uiścić dodatkową opłatę. Dodatkowo będzie również musiał zainwestować w nowy bagaż, ponieważ ten został mocno uszkodzony.

@fxny_stn 😂😂🤌🏼 #edinburgh #airport #foryou #fyp ♬ Image of cute and bright children and small animals - fasorashi-do

Bagaż podręczny nie zawsze poręczny

Mężczyzna z lotniska w Edynburgu to nie pierwszy podróżny, który demontując swój bagaż, chciał za wszelką cenę uniknąć dopłaty za przekroczenie wymiarów ustalonych przez przewoźnik. Jakiś czas temu na TikToku pojawiło się nagranie z udziałem turystów korzystających z oferty linii EasyJet, którzy również zdecydowali samodzielnie zmniejszyć swoje walizki.

W ich przypadku wystarczyło oderwanie kółek od walizek, aby bagaże bez problemu spełniły wymagania wymiarowe, zmieściły się do miernika, a co za tym idzie także pod siedzeniem na pokładzie samolotu.

@annapalumbo91 #aereoportocapodichino #easyjettravel #amicipazzineabbiamo ♬ suono originale - Anna

  1. "Najwyższy stopień zagrożenia". Cały obszar Tatr został zamknięty

  2. Pokazała, co się wyprawia na stoku pod Zakopanem. Nawet psy jeżdżą na nartach?

  3. Gdzie spędzić ferie w Polsce? 5 najpiękniejszych miejsc w zimowej odsłonie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: fly4free.pl; turystyka.wp.pl