Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > W samolocie odmówiła ustąpienia miejsca przy oknie. Tak zareagowała współpasażerka
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.02.2023 16:14

W samolocie odmówiła ustąpienia miejsca przy oknie. Tak zareagowała współpasażerka

Awantura w samolocie
unsplash/Chris Brignola, tiktok/surya_garg

Czasami niewiele trzeba, by zwykła podróż lotnicza zamieniła się w bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Jedna z użytkowniczek TikToka - Surya Garg - podzieliła się swoją historią o najgorszej osobie, obok której można usiąść w samolocie. 23-latka została poproszona o wymianę miejsc przez jedną z współpasażerek, na co odmówiła. Zachowanie nieznajomej kobiety wzbudziło niesmak wśród innych osób.

W trakcie podróży, niezależnie od tego, czy korzystamy z komunikacji miejskiej czy samolotu, często jesteśmy świadkami różnych, mniej lub bardziej zapadających w pamięć sytuacji. Pewna TikTokerka postanowiła wzbogacić dyskusję na kontrowersyjny temat o własne doświadczenia z lotu. 23-letnia Surya Garg na długo zapamięta pewną pasażerkę, przez którą została zwyzywana po tym, jak nie chciała odstąpić jej synowi miejsca przy oknie.

Poprosiła o zamianę miejsc w samolocie i się zaczęło

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych duże emocje wzbudza temat zamiany miejsc w samolocie. O ile ustępowanie siedzenia w komunikacji miejskiej jest wyrazem kultury i dobrego wychowania, o tyle w przypadku kilkugodzinnych podróży kilometry nad ziemią każdemu zależy na własnym komforcie oraz bliskości osób, z którymi razem lecą.

Czy warto wykupić miejscówkę w samolocie? Zapewne daje to poczucie spokoju, że będziemy siedzieć obok siebie. W przeciwnym razie możemy skończyć w oddalonych od siebie rzędach. Należy jednak pamiętać, że w zależności od wybranej taryfy wybór konkretnej miejscówki może podlegać dodatkowej opłacie, stąd pytania o możliwość ustąpienia najlepszych miejsc na pokładzie budzi budzą irytację.

Pochodząca z Nowego Jorku 23-letnia Surya Garg opublikowała nagranie, w którym opowiedziała o awanturze, jaką wywołała nieznajoma kobieta jeszcze przed wystartowaniem maszyny. Przyczyną była odmowa ustąpienia miejsca przy oknie.

Wzburzona kobieta wyklinała współpasażerkę

Młoda pasażerka na samym wstępie wyjaśniła, że została poproszona o zamianę miejsc przez jedną ze współpasażerek, aby mogła spędzić podróż obok swojego dziecka. Spodziewała się zobaczyć kilkuletniego szkraba, dlatego na widok chłopak mającego na oko 16 lat i około 185 centymetrów wzrostu nie wiedziała co powiedzieć.

23-latka przyznała, że przesiadka nie stanowiłaby dla niej większego problemu, gdyby prośbę wystosowali rodzice z maluchem, aczkolwiek zwróciła się do niej nieznajoma kobieta podróżująca ze swoim nastoletnim synem. Dopytawszy, gdzie miałaby się przesiąść, kobieta wskazała jej środkowe miejsce oddalone o kilka rzędów.

Nikt nie lubi tego typu konfrontacji, jednakże Surya nie miała zamiaru odstąpić fotela przy oknie, który wykupiła na czas lotu, dlatego grzecznie odmówiła. Wtedy mama nastolatka zrobiła "najbardziej paskudną minę, jaką [dziewczyna] kiedykolwiek widziała", po czym wpadła w szał. Współpasażerka zaczęła głośno komentować zachowanie 23-latki, po czym przez resztę podróży mamrotała pod nosem, kierując pod jej adresem wulgarną wiązankę.

Po odbytej podróży Surya zwróciła się do internautów z pytaniem, czy postąpiła słusznie. W odpowiedzi wielu internautów wstawiło się za mieszkanką Nowego Jorku, negatywnie oceniając zachowanie nieznajomej kobiety. Komentujący pochwalili dziewczynę za asertywność i przyznali, że w zaistniałej sytuacji nie należy ulegać żądaniom. Niewątpliwie oferowanie komuś gorszego miejsca jest poniżej krytyki.

- Ludzie mają zbyt roszczeniowe podejście, nie zrobiłaś niczego złego - napisała jedna z użytkowniczek TikToka. - Widziałam raz, jak ktoś odpowiedział "200 dolarów”. Myślę, że to mądre posunięcie, ponieważ wcale nie mówisz "nie" - dodała inna osoba.

@surya_garg for real like was I wrong #nyc #airplane #airplaneseats ♬ original sound - Surya Garg

A czy wy mieliście podobne sytuacje w trakcie podróży samolotem? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.

  1. "Najwyższy stopień zagrożenia". Cały obszar Tatr został zamknięty

  2. Pokazała, co się wyprawia na stoku pod Zakopanem. Nawet psy jeżdżą na nartach?

  3. Gdzie spędzić ferie w Polsce? 5 najpiękniejszych miejsc w zimowej odsłonie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: tiktok

Tagi: lot Samolot