Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.02.2023 14:37

W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję

W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej niezapomnianą lekcję (1)
tiktok/thewandertog

Kobieta o imieniu Ixmar, odbywająca podróż liniami lotniczymi American Airlines, w trakcie lotu zorientowała się, że siedząca za nią współpasażerka trzyma nogi na jej podłokietniku. W jej głowie niemal błyskawicznie pojawił się plan, po którego zrealizowaniu nieznajoma na pewno zastanowi się dwa razy, zanim ponownie wetknie bose stopy tam, gdzie nie powinna.

Korzystając ze środków transportu w których podróżuje się w towarzystwie innych osób, kultura osobista wymaga, by nie uprzykrzać im podróży. Jednak nie wszyscy przestrzegają reguł grzeczności i często na pierwszym miejscu stawiają swój komfort. Przykładem takiego zachowania jest chociażby umieszczenie nóg w miejscach zupełnie do tego nieprzeznaczonych, wkraczając tym samym w strefę osobistą innego pasażera.

Turystka znalazła sprytny sposób i dała nauczkę współpasażerce

Użytkowniczka TikToka, posługująca się pseudonimem "thewandertog", doświadczyła niestosownego zachowania ze strony współpasażerki w samolocie i postanowiła nie zostawić tego bez odpowiedzi. W sieci ukazało się nagranie przedstawiające plan zemsty na siedzącej tuż za nią współpasażerce, która wsunęła swoje bose stopy między fotele i zadowolona oparła je o cudzy podłokietnik.

Ixmar podzieliła się z internautami przebiegłym planem, który miał dać nauczkę pasażerce, która nieco zagalopowała się podczas lotu. Kiedy stewardessa przyniosła jej picie z lodem, wyciągnęła kostkę i położyła ją dokładnie na bosych stopach, które znalazły się na jej podłokietniku.

- Stopy tej kobiety spoczywały na moim podłokietniku, od czasu do czasu mnie szturchając, więc dałem jej mały lodowy prezent. Był mały, ale potężny. Zadziałał - posumowała.

Relacja z podróży spotkała się z dużym odzewem ze strony innych internautów. Pod filmem szybko znalazło się wiele komentarzy, w których opisano podobne doświadczenia z podróży. Niektórzy widzowie opowiedzieli również, jak oni poradzili sobie z takim problemem.

- Zdarzyło misię to sami i zrobiłem zdjęcie z lampą błyskową, pasażerka od razu zabrała swoje stopy! - pisze jeden z użytkowników sieci.

- Ludzie nie mają za grosz kultury ani szacunku do innych - podsumowuje inny.

- Czasem zaskakuje mnie, że ludzie zapominają, jak zachowują się dorośli - dodaje kolejny.

@thewandertog Tell me YOUR weirdest flight story 🥲 #feet #americanairlines ♬ Elevator Music - Bohoman

Podróżni notorycznie wyciągają stopy na siedzeniach obok

Trudno się dziwić zdegustowanym podróżnym w momencie, gdy znienacka obok ich siedzenia pojawiają się czyjeś bose stopy. Niestety to zjawisko, które osoby korzystające z usług linii lotniczych mogą zaobserwować przerażająco często. Z tym problemem często borykają się również turyści korzystający z transportu pociągiem, autokarem, a nawet autobusem miejskim.

Takie zachowanie świadczy nie tylko o braku kultury osobistej, ale także braku poszanowania strefy komfortu współpasażerów i zupełnym braku higieny. Jak powszechnie wiadomo, stopy to prawdziwe siedlisko bakterii, a zważywszy na fakt, iż niektórzy cierpią także na choroby skórne i infekcje grzybicze, zapewne nikt nie chciałby ryzykować zarażeniem w wyniku bezpośredniego kontaktu z cudzymi kończynami.

Warto również wiedzieć, że zdejmowanie butów oraz skarpetek w ciągu lotu jest niewskazane, gdyż może nieść ze sobą mało przyjemne konsekwencje. Powód jest prozaiczny - często podczas lotu puchną stopy na skutek zmiany ciśnienia, przez co trudno później włożyć obuwie.

  1. "Najwyższy stopień zagrożenia". Cały obszar Tatr został zamknięty

  2. Pokazała, co się wyprawia na stoku pod Zakopanem. Nawet psy jeżdżą na nartach?

  3. Gdzie spędzić ferie w Polsce? 5 najpiękniejszych miejsc w zimowej odsłonie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: podroze.onet.pl; dailystar.co.uk