Turysci.pl
stoki w wiśle

Fot. pixabay.com/ pasja1000 (zdjęcie ilustracyjne

Stoki jeszcze nieotwarte, a do wyciągów już ustawiają się kolejki. Pokazali zdjęcia z Beskidów

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Stoki narciarskie zostaną otwarte 12 lutego, jednak narciarze nie chcieli czekać tak długo. Już teraz przed wyciągami ustawiają się kolejki chętnych do szkoleń. W sobotę 6 lutego tłumy można było spotkać m.in. w Wiśle i Szczyrku. - Gdyby normalnie działa

Stoki narciarskie decyzją rządu będą mogły zostać otwarte 12 lutego pod warunkiem utrzymania tam zasad reżimu sanitarnego. Nie wszyscy turyści chcą jednak czekać do przyszłego tygodnia i już teraz ustawiają się w kolejki pod wyciągami na „doszkalanie".

Zamknięte stoki nie powstrzymują turystów

W sobotę 6 lutego na stokach w Wiśle pojawiły się tłumy narciarzy, którzy chcieli wziąć udział w specjalnych szkoleniach prowadzonych w niektórych stacjach. Oficjalnie stoki narciarskie będą mogły zostać otwarte 12 lutego, czyli w najbliższy piątek.

Nieco luźniejsza atmosfera panowała w Szczyrku, gdzie tłumy turystów nie rzucały się w oczy. Najbardziej świadczyła o nich sytuacja na parkingach (zwłaszcza ośrodka Szczyrk Mountain Resort, ale także wzdłuż ulicy Myśliwskiej na wysokości kolejki linowej COS na Skrzyczne), gdzie było sporo pojazdów. Wczoraj informowaliśmy o cenach, na jakie trzeba się przygotować w tym kurorcie.

Większość turystów w Szczyrku stanowili jednak spacerowicze i skiturowcy, przemieszczający się np. trasą skiturową z ośrodka Szczyrk Mountain Resort na Małe Skrzyczne. Spotkać tam można było również rodziny z małymi dziećmi, które z sankami i jabłuszkami spacerowały wzdłuż stoku. 

Prawdziwe oblężenie turystów przeżywał natomiast Biały Krzyż, gdzie sporo osób decydowało się na spacer górskim szlakiem w kierunku Kotarza lub Malinowskiej Skały. Wzdłuż drogi na Przełęczy Salmopolskiej trudno było znaleźć miejsce parkingowe. Nie brakowało tam również biegaczy i rodziców z dziećmi, którzy (mimo zakazu) decydowali się pozjeżdżać na sankach na stoku kompleksu Biały Krzyż.

Największa frekwencja dopisywała jednak w Wiśle, gdzie trzy ośrodki zdecydowały się otworzyć działalność na zasadzie zajęć edukacyjno-sportowych. W ośrodku Klepki, stacji Nowa Osada i stacji Skolnity po wypełnieniu specjalnego oświadczenia można wykupić skipass i szkolić jazdę na nartach lub snowboardzie pod okiem instruktora (w praktyce - zjeżdżać do woli).

W sobotę 6 lutego zainteresowanych takimi szkoleniami były setki. W ośrodku narciarskim Klepki w Wiśle Malince ustawiała się kilkudziesięciometrowa kolejka narciarzy i snowboardzistów. Ich zdjęcia pojawiły się na łamach Dziennika Zachodniego.

Narciarze i snowboardziści musieli niestety uzbroić się w cierpliwość i czekać w kolejce nawet kilkadziesiąt minut, zanim szusujący uczestnicy szkolenia zejdą ze stoku. Dopiero wtedy można było zająć ich miejsce. Pracownicy stacji w odblaskowych kamizelkach pilnowali porządku oraz przestrzegania obowiązujących restrykcji. Zdecydowana większość turystów miała zakryte twarze i zachowywała odległość. Problem pojawiał się jednak w kolejce do wejścia na teren ośrodka.

- Gdyby normalnie działały wszystkie wyciągi, nie byłoby takich kolejek - mówili narciarze w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Dziennik Zachodni

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >