Turysci.pl

fot. pixabay.com/ScorpionD

Służby apelują do turystów o niezastawianie dróg dojazdowych. Doszło do tragedii

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Długi weekend zbiera śmiertelne żniwo. Służby nie dały rady dojechać do rowerzysty, który poruszał się w czwartek po trasie Pętla Ostoja w okolicach Międzylesia. Niestety stało się tak, ponieważ drogi dojazdowe były zastawione przez samochody turystów.

  • Nie żyje rowerzysta, który podróżował Pętlą Ostoja niedaleko Międzylesia

  • Ratownicy GOPR i inne służby nie dały rady dotrzeć na miejsce nieszczęścia na czas

  • Leśnicy wskazują, że problemem były samochody nieprawidłowo zaparkowane przez turystów. Blokowały drogi i utrudniały przejazd

Rowerzysta wybrał się na długi weekend na górską trasę rowerową w powiecie kłodzkim. Pętla Ostoja każdego lata cieszy się wielką popularnością, w tym roku jednak doszło do nieszczęścia.

Na trasie zginął mężczyzna. Służby dostały wiadomość i ruszyły na ratunek, jednak przeszkodą okazało się nieodpowiedzialne zachowanie turystów, którzy zablokowali okoliczne drogi dojazdowe. Przez to ratownicy mieli problem z dojazdem i zabrakło czasu.

Tragiczny długi weekend. Kolejna osoba nie żyje

Do zdarzenia doszło 3 czerwca na terenie leśnictwa Jodłów w strefie Międzygórze. Rowerzysta dostał zawału podczas przejazdu, a na miejsce wezwano straż pożarną, ratowników GOPR oraz pogotowie ratunkowe.

Niestety akcja ratunkowa nie przebiegła sprawnie z powodu zatorów na drodze, które wynikały z zablokowania okolicznych przejazdów przez samochody turystów. Ostatecznie na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, ale niestety na pomoc było już za późno.

Mężczyzna zmarł, zanim ratownikom udało się do niego dotrzeć. Tę tragiczną sytuację skomentowało na Facebooku NAdleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe.

Jak zauważono, problem z blokowaniem dróg dojazdowych jest bardzo poważny i niestety zdarza się nagminnie.

Niestety po raz kolejny służby nie mogły dotrzeć na miejsce. Po raz kolejny światło drogi było tak małe, że GOPR, STRAŻ POŻARNA i POGOTOWIE RATUNKOWE miały problem z przejazdem. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Ludzkie życie jest kruche i jest wartością największą, liczy się CZAS!!! [pis. org.] – czytamy. https://www.facebook.com/nadlesnictwo.miedzylesie/posts/119901313610940

Służby apelują do turystów o nieblokowanie dróg

W dalszej części ratownicy zauważają, że pomocy w lesie może potrzebować każdy z nas. W czasie długiego weekendu do lasów, na plaże i w góry ruszyły miliony turystów z całej Polski. Niestety dochodzi również do sytuacji tragicznych , a niektóre z nich często spowodowane są nieodpowiedzialnym zachowaniem samych urlopowiczów.

Straż Leśna nie będzie miała taryfy ulgowej dla tych wszystkich, którzy blokują drogi. Dla nas nie jest wytłumaczeniem takie zachowanie czy słowa "Proszę Pana, ale tu już przede mną stały dwa auta",czy straszenie znajomymi w prokuraturze czy urzędzie [pis. org.] – zaznaczają leśnicy.

Podkreślają również, że każda osoba jest odpowiedzialna za swój samochód. Wpis kończy się apelem o rozsądek, którego niektórym wczasowiczom niestety wciąż brakuje.

Prosimy o rozsądek. Zaczynają się Wakacje, a ludzi w lesie jest bardzo dużo. I będzie coraz więcej. Dbajmy o siebie i innych [pis. org.] – proszą pracownicy Nadleśnictwa Międzylesie.

Problem ze źle zaparkowanymi samochodami niestety dotyczy również innych regionów Polski. W ostatnich dniach policja musiała odholować kilkanaście samochodów utrudniający ruch w Zakopanem. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj .

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]