Turysci.pl
Nie żyje dwoje turystów z Warszawy

fot. wikimedia.org/ZeroJeden/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Spłonął domek letniskowy. Dwoje urlopowiczów nie żyje, trzeci zdążył uciec

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nie żyje dwójka turystów, prawdopodobnie pochodzących z Warszawy. W nocy doszło do pożaru domku letniskowego w Pasymiu w województwie warmińsko-mazurskim. Trzeci urlopowicz, który spał piętro niżej, zdążył uciec przed ogniem.

  • W nocy doszło do pożaru domku letniskowego w województwie warmińsko-mazurskim

  • Zginęło małżeństwo turystów z Warszawy. Trzeci urlopowicz zdążył uciec

  • W piątek służby poinformowały o śmierci jeszcze dwóch innych turystów: na Mazurach oraz w Bieszczadach

Nie żyje małżeństwo, które - według wstępnych ustaleń - pochodziło z Warszawy. Turyści prawdopodobnie przyjechali do Pasymia na długi weekend czerwcowy. W nocy doszło do pożaru domku letniskowego, w którym mieszkali.

Pożar domku letniskowego. Nie żyje dwoje turystów

Wiadomość o tragedii przekazał TVN24. Ogień w domku miał pojawić się na parterze i objąć drewniane schody. Turyści, którzy przebywali na piętrze, nie mieli drogi ucieczki.

Trzeciemu turyście, który był piętro niżej, udało się uciec. Małżeństwo wyszło na balkon poddasza, wołali o pomoc. Świadek próbował przystawić drabinę, po której mogliby zejść, niestety okazała się zbyt krótka.

Alert pogodowy w Zakopanem

Alert pogodowy dla powiatu tatrzańskiego. „Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu"

CZYTAJ DALEJ

Jak zdarzenie relacjonuje strażak, para bała się zeskoczyć z wysokości 2,5 metra. Nie zrobili tego, mimo próśb świadka. Asp. Paweł Kaziter ze straży pożarnej w Szczytnie wyjaśnił dla TVN24, że osoba postronna zadzwoniła pod nr alarmowy od razu, gdy dostrzegła budynek stojący w ogniu.

Gdy ratownicy dotarli na miejsce, płonęło już również poddasze. Płomienie rozprzestrzeniały się bardzo szybko, co strażacy powiązali z faktem, że ściany pomieszczeń były pokryte boazerią. Na miejscu zginęły dwie osoby.

Czarna seria podczas długiego weekendu

Niestety to niejedyna tragedia, do której doszło podczas tegorocznej czerwcówki. Wczoraj warmińsko-mazurska policja poinformowała także o utonięciu 43-letniego turysty na jeziorze Pozorty. Więcej o tym zdarzeniu przeczytać można tutaj.

W piątek o jeszcze jednej śmierci turysty poinformowali także ratownicy GOPR Bieszczady. W czwartek wieczorem zostali wezwani do mężczyzny, u którego doszło do zatrzymania akcji serca na szlaku turystycznym. Po dotarciu w okolice Doliny Rabego i podjęciu akcji reanimacyjnej, 70-letniego piechura niestety nie udało się uratować.

Ratownicy, policja i służby z całego kraju apelują do turystów wyjeżdżających na długi weekend o odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie. Pamiętajmy, by po alkoholu nie wchodzić do wody, a wychodząc na szlak górski odpowiednio się przygotować i ubrać.

Mierzmy również siły na zamiary - nie wybierajmy zbyt wymagających szlaków i nie pływajmy na za głębokich wodach bez przygotowania. Pamiętajmy, że ratownicy ratują nas, często ryzykując własne życie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >