Turysci.pl
szczepienia

fot. Pixabay/ NickyPe

Rząd rozważa otwarcie hoteli i restauracji tylko dla zaszczepionych. Gowin przedstawił swoją propozycję

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Szczepienia są ogromną szansą na odblokowanie gospodarki, jednak certyfikaty zdrowia spotykają się ze sporą krytyką. Mimo to wicepremier Jarosław Gowin proponuje uruchomienie hoteli i restauracji jedynie dla osób zaszczepionych.

Szczepienia mogą być szansą nie tylko dla międzynarodowej turystyki, ale również na otwarcie lokalnych biznesów. Ma do tego doprowadzić zmniejszająca się liczba zakażeń wskutek uzyskania odporności społecznej.

Niektóre kraje, jak na przykład Węgry, planują otwarcie niektórych gałęzi gospodarki jedynie dla osób, które wcześniej otrzymają pełne szczepienie. Na podobny pomysł wpadł również wicepremier Jarosław Gowin, który wspomniał o takim rozwiązaniu konferencji prasowej.

Hotele i restauracje po okazaniu certyfikatu szczepienia?

Lockdown w Polsce obowiązuje z przerwami od roku. Nieustannie otwierane są i zamykane kolejne obiekty, a licznik strat przekroczył już 40 mld złotych - przekazało Radio Zet. Jest to mniej więcej tyle, ile z budżetu każdego roku pochłania program 500 plus.

Skutki lockdownu odczuwa każdy przedsiębiorca związany z branżą turystyczną, co tylko potwierdziły protesty w Warszawie na 10 kwietnia. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zaproponował więc, żeby hotele i restauracje były otwarte jedynie dla osób zaszczepionych.

Malta

Malta będzie płacić turystom za przyjazd. Można zgarnąć prawie 1000 złotych

CZYTAJ DALEJ

- Certyfikaty szczepień dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki lub jedną w przypadku jednodawkowych preparatów. Te osoby powinny mieć możliwość korzystania z usług dziś niedostępnych jak hotelarstwo i gastronomia - mówił podczas konferencji prasowej Gowin, cytowany przez Radio Zet.

Wicepremier zasugerował również, że rządowa pomoc może okazać się niewystarczająca dla przedsiębiorców. Jak przekazuje Radio Zet, NIK ma zbadać, czy pieniądze rzeczywiście faktycznie trafiały do potrzebujących i czy pomogły im pokryć straty.

Przypomnijmy, że do tej pory przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepiono ponad 7 milionów Polaków. Jeżeli plan Gowina wejdzie w życie, już wkrótce będą mogli oni skorzystać z usług hotelarskich i gastronomicznych. Pozostałe 30 milionów osób będzie musiało poczekać na swoją kolej do szczepienia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >