Turysci.pl
węgry

fot. Pixabay/ Engin_Akyurt

Węgry mogą otwierać hotele i kina w połowie maja. Warunkiem szczepionka

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Węgry chcą umożliwić korzystanie z hoteli i kin, a także uczestnictwo w koncertach osobom zaszczepionym. W kraju na razie obowiązuje lockdown, jednak premier Viktor Orbán zapowiedział w piątek, że może się to zmienić już w maju.

  • Premier Węgier zapowiedział przyspieszenie programu szczepień

  • Wiązać z nim się będzie kolejne złagodzenie restrykcji

  • W pierwszej fazie niektóre miejsca i usługi będą otwarte wyłącznie dla zaszczepionych

Węgry zapowiedziały już częściowe otwarcie niektórych usług po zaszczepieniu 2,5 mln populacji przynajmniej jedną dawką szczepionki. Jak wynika z wypowiedzi Viktora Orbána dla Kossuth Radio, planowane jest znaczne przyspieszenie programu, co skutkować będzie kolejnym złagodzeniem restrykcji.

Węgry chcą otworzyć hotele dla zaszczepionych

Jak twierdzi, na początku maja Węgry zaszczepią przynajmniej 5 mln obywateli, a w drugiej połowie miesiąca 6 milionów. Natomiast na początku czerwca ta liczba ma wzrosnąć nawet do 7 mln ludzi.

Obawiam się tylko, że nie wszyscy zarejestrują się na czas, bo szczepionka będzie dostępna – powiedział Orban.

Co ciekawe, premier Węgier ogłosił ponadto, że w kolejnych dniach będzie następowało dalsze odmrażanie gospodarki i życia społecznego. Orbán zapowiedział jednak, że niektóre miejsca i usługi mogą być dostępne początkowo wyłącznie dla osób zaszczepionych.

lawina w tatrach

Lawiny w Tatrach. W piątek zeszło co najmniej sześć, w sobotę doszły kolejne

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazał portal Turizmus.com, mowa tu o hotelach i kinach, ale również o koncertach. Ponadto wstęp na stadion podczas organizowanych w Budapeszcie mistrzostw Europy w piłce nożnej także będą miały jedynie zaszczepione osoby.

Jeśli program szczepień będzie realizowany w dotychczasowym tempie, na początku maja osoby zaszczepione przeciw COVID-19 będą mogły pójść do kina, na koncert albo przenocować w hotelu – powiedział w piątek premier Węgier Viktor Orbán.

Osoby zaszczepione będą musiały wylegitymować się specjalnym certyfikatem, wydawanym po uzyskaniu pełnego szczepienia przeciw COVID-19. Przypomnijmy, że takie rozwiązanie planują wprowadzić również niektóre linie lotnicze.

Obecnie granice Węgier są zamknięte dla wszystkich obcokrajowców z wyjątkiem osób posiadających stały pobyt i członków ich rodzin oraz osób posiadających dokumenty uprawniające do pobytu powyżej 90 dni - czytamy na stronie MSZ.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free, MSZ

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >