Turysci.pl
Rząd planuje ogólnopolski lockdown na Wielkanoc

fot. pixabay.com/Olichel

RMF: Polsce grozi lockdown. Co z wyjazdami turystów na ferie świąteczne?

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

RMF24 przekazało nieoficjalne wiadomości dotyczące planów rządu na czas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Rzekomo poważnie rozważane ma być wprowadzenie ogólnopolskiego lockdownu, który działać by miał na podobnych zasadach, jak te obowiązujące obecnie na Warmii i Mazurach oraz w woj. pomorskim, mazowieckim i lubuskim.

  • RMF24 informuje, że jeśli w czwartek będzie ponad 25 tys. nowych zakażeń, to możliwe będzie wprowadzenie ogólnopolskiego lockdownu

  • Zakazy wyglądać mają podobnie jak te w woj. pomorskim, co oznacza. że polska branża turystyczna może znów zostać zupełnie zamrożona

  • Wielu Polaków planowało spędzenie Świąt Wielkanocnych w Zakopanem, Karpaczu lub Szklarskiej Porębie. Te plany mogą zostać uniemożliwione

Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF24, dowiedział się nieoficjalnie, że rząd jest gotowy wprowadzić lockdown na terenie całej Polski. Warunkiem takiego działania jest przekroczenie granicy 25 tys. nowych zakażeń w czwartek. Adam Niedzielski w poniedziałek poinformował, że decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu.

RMF24: Czy rząd wprowadzi ogólnopolski lockdown na Wielkanoc?

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego już kilka dni temu apelowała do rządu, by przedstawił konkretny scenariusz dotyczący funkcjonowania branży podczas Świąt Wielkanocnych. Zdaniem przedsiębiorców lepszą metodą na walkę z pandemią mogłoby być pozostawienie obiektów noclegowych otwartych, ale przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

flixbus odraża ofertę

Flixbus ogłosił zmiany na Wielkanoc i kwiecień. Odmrażają ofertę dla podróżnych

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Jak wynika z nieoficjalnych informacji RMF24, politycy jednak nie skłaniają się ku takiemu rozwiązaniu. Mają rzekomo dyskutować nad całkowitym lockdownem, który w efekcie zupełnie zamrozi sektor turystyczny, który zaczął działać 12 lutego, po długiej przerwie.

RMF24 podało, że surowsze obostrzenia, które mogą objąć cały kraj, wyglądać mają tak samo jak te, które obecnie funkcjonują w woj. mazowieckim, lubuskim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Przypomnijmy, że w kontekście branży turystycznej, nie działają tam hotele, baseny, obiekty spa oraz rozrywkowe atrakcje turystyczne, takie jak np. kina. Konsekwencją jest praktycznie zupełny zanik turystów, którzy nie mają gdzie nocować i co robić w popularnych regionach.

Polscy turyści zaczęli planować już wielkanocne urlopy

Gotowość rządu do wprowadzenia ogólnopolskiego lockdownu w przypadku przekroczenia granicy 25 tys. przypadków koronawirusa może być bardzo niepokojąca dla turystów, którzy zaplanowali już świąteczne wyjazdy.

Polacy zaczęli interesować się wynajmem apartamentów, domków i pokoi w Zakopanem, Karpaczu oraz Szklarskiej Porębie. Te trzy miasta podróżni wybierali najchętniej, zgodnie z informacjami przekazywanymi przez serwis Nocowanie.pl.

Możemy powiedzieć, że w tej chwili najpopularniejszymi miejscowościami są Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba. Wynika to chociażby z ich statusu kurortów narciarskich. Przy rezerwacji na pewno sporo osób ma z tyłu głowy, że na początku kwietnia jest jeszcze szansa na szybki wypad na stok – mówiła początkiem marca Kamila Miciuła, kierownik PR Nocowanie.pl.

Nieoficjalnie informacje o rozmowach nad przywracaniem obostrzeń potwierdziła też Olga Semeniuk.

Sytuacja społeczno-zdrowotna jest niepokojąca. Wyniki z ostatniego weekendu są na tyle wysokie, że zapewne przed nami kolejny krok do tyłu. Jesteśmy na etapie omówienia potencjalnie kolejnych obostrzeń – mówiła w TVP1.

Choć nie potwierdziła scenariusza zamknięcia całego kraju, stwierdziła, że „musimy być przygotowani na powstrzymanie dużego efektu mobilności". Może to wskazywać, że zamrożenie turystyki i zamknięcie hoteli mogłoby mieć na celu skłonienie podróżnych do pozostania w domach. Przypominamy jednak, że wciąż są to informacje niepotwierdzone oficjalnym komunikatem ze strony rządu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >