Turysci.pl
Wielkanoc 2021. Gdzie Polacy rezerwują noclegi?

fot. pixabay.com/Alexas_Fotos /zdjęcie poglądowe

Polacy planują wyjazdy wielkanocne. Najwięcej osób szuka noclegów w górskich hotelach

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, więc Polacy rozpoczynają rezerwację obiektów noclegowych. Zainteresowanie jest spore, bo turyści najwyraźniej mają już dość siedzenia w domu. Eksperci z serwisu Nocowanie.pl podają, że najwięcej osób liczy na spędzenie wolnego czasu w górach. Króluje Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba.

  • Polacy rezerwują noclegi na Wielkanoc w polskich górach

  • Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba to trzy miejscowości, które turyści wybierają najczęściej

  • Wciąż nie wiadomo, jak będą wyglądać przepisy pandemiczne w czasie Świąt Wielkanocnych

Święta Wielkanocne to dobra okazja do spotkania z najbliższymi, ale również wypoczynku w najpiękniejszych, turystycznych miejscach w Polsce. Wielu podróżnych zamierza wykorzystać tę szansę i już zaczęli rezerwować pokoje i apartamenty w najpopularniejszych kurortach. 

Wielkanoc w górach. Polacy rezerwują noclegi

Jak podaje ekspertka serwisu Nocowanie.pl, cytowana przez portal WP, największym zainteresowaniem cieszą się destynacje górskie. Klasycznie, dwa pierwsze miejsca zajmują Zakopane oraz Karpacz. 

mauritius zamyka granice

Mauritius zamyka granice dla turystów na tydzień. Władze podejrzewają, że podróżni przywieźli COVID-19

CZYTAJ DALEJ

Możemy powiedzieć, że w tej chwili najpopularniejszymi miejscowościami są Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba. Wynika to chociażby z ich statusu kurortów narciarskich. Przy rezerwacji na pewno sporo osób ma z tyłu głowy, że na początku kwietnia jest jeszcze szansa na szybki wypad na stok – mówi kierownik PR Nocowanie.pl, Kamila Miciuła.

Na czwartym miejscu zestawienia znalazł się Kołobrzeg, większość rezerwacji przypada jednak na południe kraju. Przypomnijmy, że już wkrótce lockdownem objęte zostanie województwo pomorskie, co również może wpływać na niepokój u turystów przy rezerwowaniu noclegów wzdłuż całego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Na kolejnych miejscach Nocowanie.pl, cytowane przez WP, stawia Szczyrk, Kudowę-Zdrój, Wisłę oraz Murzasichle. 

 W lutym termin Świąt Wielkanocnych był jednym z czterech, o które najczęściej pytali turyści z Polski. Jak podaje serwis Nocowanie.pl, obecnie kwietniowe wyjazdy cieszą się nawet większym zainteresowaniem niż długi weekend, który czeka nas w czerwcu. 

Czy na Wielkanoc będą nowe obostrzenia? 

Wielu Polaków obawia się, że Święta Wielkanocne mogą kolejny raz przebiegać pod znakiem specjalnych przepisów sanitarnych, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Niestety na razie wszystkie pojawiające się informacje są nieoficjalne i trudno powiedzieć, czy swobodne podróżowanie będzie możliwe. 

Jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to będziemy przywracali wszystkie działalności. Święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia – stwierdził niedawno minister zdrowia, Adam Niedzielski. 

Te słowa dają nadzieję podróżnym, jednak w obliczu przywracania obostrzeń w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim, trudno powiedzieć, że jest to pewny głos. Wszystko wskazuje na to, że urlopowicze muszą uzbroić się w cierpliwość, rezerwować i mieć nadzieję, że w ostatniej chwili nie dojdzie do ponownego lockdownu. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nocowanie.pl/WP

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >