Turysci.pl
Rząd opublikował rozporządzenie ws. otwierania hoteli

fot. pixabay.com/StockSnap

Opublikowano rozporządzenie dotyczące otwierania hoteli 8 maja

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Rząd właśnie opublikował rozporządzenie dotyczące luzowania obostrzeń z dniem 8 maja 2021 roku. Dokument pojawił się w Dzienniku Ustaw. Dotyczy m.in. otwierania obiektów noclegowych oraz zasad ich funkcjonowania.

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie, które dotyczy luzowania obostrzeń pandemicznych. Zgodnie z decyzją rządu, odmrażany będzie sektor noclegowy i turystyczny.

Rząd opublikował rozporządzenie ws. otwierania hoteli

Zawarte w dokumencie zmiany obowiązywać będą na terenie całej Polski od 8 maja, czyli od najbliższej soboty. Zapis pokrywa się z informacjami, które przedstawiciele rządu ogłosili podczas ostatniej konferencji prasowej.

Karkonoski Park Narodowy przypomina o zamknięciu szlaków

Na 11 szlakach są zamknięte odcinki dla ruchu turystycznego. KPN przypomina

CZYTAJ DALEJ

W sobotę działalność wznowić mogą hotele, pensjonaty oraz wszelkiego rodzaju obiekty noclegowe. Właściciele muszą jednak nadal przestrzegać pewnych ograniczeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa.

Miejsca te funkcjonować mogą jedynie przy zachowaniu 50 proc. obłożenia. Wyjątkiem od tej zasady jest pobyt w obiekcie żołnierzy Sił Zbrojnych RP lub wojsk sojuszniczych, którzy nie są brani w tym przypadku pod uwagę. Ponadto zamknięte muszą pozostać restauracje oraz wszystkie strefy rozumiane jako „welness&spa".

W rozporządzeniu podkreślono, że dopuszczalne jest wyłącznie dostarczanie posiłków oraz napojów gościom prosto do pokojów hotelowych. Jest to konsekwencja zamknięcia części restauracyjnych.

Zaznaczono jednak, że przepis ten obowiązuje do dnia 14 maja 2021 roku i przy założeniu, że pobyt gościa wynosi co najmniej jedną dobę hotelową. W dokumencie przeczytać możemy, że od 15 maja dopuszczone będzie podawanie posiłków w ogródkach gastronomicznych - również tych, które należą do hoteli.

Zgodnie z treścią dokumentu, prowadzenie usług hotelarskich jest dopuszczalne do 5 czerwca 2021 roku. Jak zakładają media, może to być okres warunkowy, po którym decyzja o otwarciu obiektów noclegowych zostanie utrzymana lub zmodyfikowana, zależnie od sytuacji pandemicznej w Polsce.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich Polaków, którzy planują wyjazdy w czasie tzw. czerwcówki. Jak przewidują eksperci z branży turystycznej, prawdopodobnie w czasie długiego weekend na początku przyszłego miesiąca, wielu turystów będzie chciało „nadrobić zaległości" z majówki spędzonej w domu i wyruszy na urlopy do najpopularniejszych miejscowości.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik Ustaw

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >