Turysci.pl
premier

fot. Pixabay/ Jorjoson

Premier i minister zdrowia ogłosili luzowanie restrykcji. Wiadomo, kiedy otworzą hotele

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosili plan odmrażania gospodarki. Wiadomo od kiedy otworzą hotele.

Premier na początku konferencji podkreślił, że chce, aby gospodarka wróciła na normalne tory, jest jednak konieczność zachowania pewnej ostrożności.

Premier ogłosił plan odmrażania gospodarki

Już od 1 maja możliwy będzie powrót do aktywności fizycznej. Tego dnia zostaną otwarte obiekty sportowe na świeżym powietrzu, wprowadzony będzie jednak limit do 50 osób. Natomiast w obiektach zamkniętych i na basenach obłożenie będzie mogło wynieść 50%.

Od 4 maja do działalności powrócą galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym. Tego dnia otwarte zostaną również galerie handlowe, sklepy budowlane i sklepy meblowe. Po przerwie majowej do szkół powrócą również dzieci z klas 1-3.

Od 8 maja natomiast otwarte zostaną hotele. Na razie jednak bez strefy restauracyjnej i wellness, a także z obłożeniem do maksymalnie 50%.

wakacje

Wakacje bez testów i kwarantanny. Niektóre kraje poluzowały restrykcje na granicach

CZYTAJ DALEJ

Restauracje i kawiarnie będą mogły natomiast wznowić swoją działalność od 15 maja, jednak tylko w ogródkach na świeżym powietrzu. Wtedy również do szkół będą mogli wrócić pozostali uczniowie w trybie hybrydowym.

15 maja również zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu w miejscach, gdzie możliwe jest zachowanie dystansu społecznego. Konieczne będzie jednak zasłania nie nosa i ust w zamkniętych pomieszczeniach. W połowie maja odmrożone zostaną również kina i teatry plenerowe z maksymalnym obłożeniem do 50%

Od 29 maja usługi gastronomiczne będzie można świadczyć również w lokalach, a zajęcia szkolne zaczną odbywać się w pełni stacjonarnie. Wtedy również działalność będą mogły wznowić siłownie i kluby fitness. Kina i teatry w zamkniętych pomieszczeniach będą mogły wznowić swoją działalność również od tego dnia.

- Zdecydowaliśmy się, żeby proces luzowania przebiegał w ujęciu ogólnopolskim, bo relacja zróżnicowania województw nie jest duża. Grupy łagodzenia zasad będą pojawiały się w odstępie dwutygodniowym. To tempo jest potrzebne, żeby obserwować efekty - powiedział podczas konferencji Adam Niedzielski.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: KPRM

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >