Turysci.pl
premier

fot. Pixabay/ Jorjoson

Premier i minister zdrowia ogłosili luzowanie restrykcji. Wiadomo, kiedy otworzą hotele

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosili plan odmrażania gospodarki. Wiadomo od kiedy otworzą hotele.

Premier na początku konferencji podkreślił, że chce, aby gospodarka wróciła na normalne tory, jest jednak konieczność zachowania pewnej ostrożności.

Premier ogłosił plan odmrażania gospodarki

Już od 1 maja możliwy będzie powrót do aktywności fizycznej. Tego dnia zostaną otwarte obiekty sportowe na świeżym powietrzu, wprowadzony będzie jednak limit do 50 osób. Natomiast w obiektach zamkniętych i na basenach obłożenie będzie mogło wynieść 50%.

Od 4 maja do działalności powrócą galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym. Tego dnia otwarte zostaną również galerie handlowe, sklepy budowlane i sklepy meblowe. Po przerwie majowej do szkół powrócą również dzieci z klas 1-3.

Od 8 maja natomiast otwarte zostaną hotele. Na razie jednak bez strefy restauracyjnej i wellness, a także z obłożeniem do maksymalnie 50%.

wakacje

Wakacje bez testów i kwarantanny. Niektóre kraje poluzowały restrykcje na granicach

CZYTAJ DALEJ

Restauracje i kawiarnie będą mogły natomiast wznowić swoją działalność od 15 maja, jednak tylko w ogródkach na świeżym powietrzu. Wtedy również do szkół będą mogli wrócić pozostali uczniowie w trybie hybrydowym.

15 maja również zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu w miejscach, gdzie możliwe jest zachowanie dystansu społecznego. Konieczne będzie jednak zasłania nie nosa i ust w zamkniętych pomieszczeniach. W połowie maja odmrożone zostaną również kina i teatry plenerowe z maksymalnym obłożeniem do 50%

Od 29 maja usługi gastronomiczne będzie można świadczyć również w lokalach, a zajęcia szkolne zaczną odbywać się w pełni stacjonarnie. Wtedy również działalność będą mogły wznowić siłownie i kluby fitness. Kina i teatry w zamkniętych pomieszczeniach będą mogły wznowić swoją działalność również od tego dnia.

- Zdecydowaliśmy się, żeby proces luzowania przebiegał w ujęciu ogólnopolskim, bo relacja zróżnicowania województw nie jest duża. Grupy łagodzenia zasad będą pojawiały się w odstępie dwutygodniowym. To tempo jest potrzebne, żeby obserwować efekty - powiedział podczas konferencji Adam Niedzielski.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: KPRM

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >