Turysci.pl
Tatrzański Park Narodowy zamyka popularny szlak

fot. pixabay.com/Robfoto

Niebieski szlak na Halę Kondratową zostanie zamknięty od poniedziałku do odwołania

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tatrzański Park Narodowy poinformował w piątek o zamknięciu szlaku od Polacy Kalatówki do kultowego schroniska na Polanie Kondratowej. Ta wyjątkowo popularna trasa w polskich Tatrach pozostanie zamknięta do odwołania. Zakaz ruchu obowiązuje w obu kierunkach.

  • Szlak od Polany Kalatówki do schroniska na Polanie Kondratowej zostanie zamknięty od poniedziałku

  • Zakaz ruchu w obu kierunkach

  • TPN zamyka trasę z powodu prac związanych z doprowadzaniem sieci kanalizacyjnej do schroniska

Tatrzański Park Narodowy w ostatnim czasie podejmuje wyjątkowo wiele decyzji dotyczących otwierania oraz zamykania różnych szlaków w polskich górach. Turyści wybierający się na wycieczki muszą być czujni, żeby nie wpaść w kłopoty i nie złamać obowiązujących przepisów.

Tatrzański Park Narodowy zamyka popularny szlak

Tym razem Tatrzański Park narodowy ogłosił zamknięcie szlaku prowadzącego od Polany Kalatówki do schroniska znajdującego się na Polanie Kondratowej od 24 maja. Wiadomość pojawiła się dzisiaj na profilu TPN na Facebooku.

Jak możemy przeczytać w komunikacie, zakaz ruchu turystycznego na wymienionym odcinku obowiązuje w obu kierunkach. Zamknięcie trasy jest konieczne, gdyż do schroniska na Polanie Kondratowej zostanie doprowadzona kanalizacja.

Na razie nie wiadomo, jak długo obowiązywał będzie zakaz wejścia na szlak. Zapewne zależne będzie to od szybkości prac budowlanych. Tatrzański Park Narodowy zapewnił, że wszelkie zmiany w tym zakresie będą przekazywane na bieżąco.

Zamknięcie popularnego szlaku, prowadzącego do jednego z najbardziej lubianych schronisk w polskich górach, spotkało się również ze słowami niezadowolenia. W komentarzach część turystów zauważała, że zamknięcie szlaku z 3-dniowym wyprzedzeniem może zepsuć komuś plany urlopowe. TPN nie odniosło się jednak do tych słów krytyki i nie podało powodów, dlaczego komunikat nie został opublikowany wcześniej.

Liczne zmiany na szlakach. Turyści muszą uważać

Zamknięcie wyżej wymienionego szlaku to jednak niejedyna zmiana, którą ogłosił Tatrzański Park Narodowy w ostatnich dniach. Zaledwie wczoraj na profilu TPN na Facebooku pojawiła się inna, dobra wiadomość - otworzono szlaki w rejonie Doliny Gąsienicowej.

Przypomnijmy, że region ten został zamknięty na początku kwietnia, gdy pojawiła się wiadomość o wybudzeniu ze snu zimowego niedźwiedzicy z dwoma młodymi.

Dokładna lista otwartych szlaków udostępniona została w publikacji Tatrzańskiego Parku Narodowego, zamieszczonej poniżej. Jak podkreślają pracownicy, niedźwiedzie prawdopodobnie nie są już obecne w tym regionie, dlatego zostanie on znów udostępniony turystom.

Od dłuższego czasu nie zaobserwowaliśmy żadnych śladów jej obecności. Jednak nawet jeśli tak się nie stało, to otwarcie szlaków dla ruchu turystycznego w tym momencie (młode już podrosły, zakończył się sezon skiturowy) nie stwarza dla nich zagrożenia – tłumaczy Tatrzański Park Narodowy.

W dalszej części TPN wyjaśnił, że jeśli turystom zdarzy się spotkać na szlaku niedźwiedzia, powinni spokojnie się oddalić. Niedawno potężne zwierzę udało się nagrać przy drodze prowadzącej na Morskie Oko. Film obejrzeć można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >