Turysci.pl
narty protest

Facebook/ kaski.com

Narciarze zjeżdżali po schodach w galeriach handlowych. Są zdjęcia, w całej Polsce odbyły się protesty

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wzięli narty w dłoń i ruszyli do galerii handlowych w całej Polsce. Narciarze w ten sposób wyrazili swoje niezadowolenie z decyzji rządu o zamknięciu stoków. Protesty odbyły się w miastach w całej Polsce, a relacje i zdjęcia można oglądać w

Narty na stoku nie są możliwe, ale za to w galeriach handlowych już tak. Narciarze ubrani w gogle, strój narciarski, z nartami i kijkami pod pachą zebrali się w galeriach handlowych w całej Polsce, aby wspólnie zaprotestować przeciw zamknięciu stoków. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem stacje narciarskie muszą zostać zamknięte do 14 lutego.

Wyjazd na narty niemożliwy, więc narciarze zjeżdżają w galeriach handlowych

Narciarze, protestując w centrach handlowych, przy okazji także zamawiali jedzenie na wynos i robili zakupy w sklepach sportowych, aby okazać wsparcie najemcom centrów handlowych. Jak podkreślają, chcieliby w ten sposób zrozumieć paradoks całej tej sytuacji.

Jeździmy w galerii po schodach, bo zamknięte zostały stoki narciarskie. Dzisiaj zostały otwarte galerie handlowe, to bardzo dobrze. Nie chciałbym, aby to było odebrane, że skoro my nie możemy, to dlaczego oni mogą pracować – mówił relacjonujący happening na Facebooku Dominik Łaciak. 

Jest sporo ludzi, którzy z tego żyją i z jakiegoś powodu, trudno mi zrozumieć z jakiego, dzisiaj otwarto galerie handlowe, które obsłużą w najbliższym czasie kilka milionów ludzi, a stoki narciarskie pozostawiono zamknięte i hula po nich wiatr – zaznaczył.

Część stacji zdecydowała się jednak otworzyć mimo panujących restrykcji. Swoje działanie wznowiły m.in. wiślańskie ośrodki Skolnity Wisła Ski & Bike Park czy Nowa Osada. Działa także większa część obiektów hotelowych i kwater w Wiśle.

Nasze straty idą już w miliony, tym bardziej, że w pomocach sektorowych, tarczach rządowych i PFR, jesteśmy cały czas pomijani. Wielu z nas staje się bankrutami. Chcemy zwrócić na naszą sytuację uwagę rządzących, którzy utrzymali lockdown stoków narciarskich, pomimo otwarcia dużych obiektów handlowych – mówi w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Arkadiusz Walus z Komitetu Narty Snowboard Outdoor.

Jak twierdzi, amatorzy sportów zimowych doskonale zdają sobie sprawę z panującej epidemii i respektują zasady sanitarne. Wcześniej informowaliśmy, jak wygląda sytuacja w niedawno otwartej stacji narciarskiej w Wiśle.

Skoro sytuacja epidemiczna pozwala otwierać zamknięte przestrzenie na zakupy, to chcemy otwarcia wolnej przestrzeni na uprawianie sportu i nabywanie odporności – mówi.

Protesty narciarzy odbyły się dzisiaj również w m.in. CH Sfera w Bielsku-Białej, Centrum Riviera w Gdyni, Forum w Gliwicach, Galeri Bronowice w Krakowie, Manufakturze w Łodzi, Posnanii w Poznaniu, Plazie w Rudzie Śląskiej, Focusie w Rybniku, Sadyba Best Mall w Warszawie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Dziennik Zachodni

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >