Turysci.pl
stoki w Wiśle się otwierają

Screen/kamera online/skolnity.pl

Stacja narciarska w Wiśle się otworzyła. Pytamy, co się dzieje na miejscu

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Stok w Wiśle znalazł rozsądny sposób, by móc przyjmować miłośników zimowego szaleństwa. Od soboty można korzystać ze stacji Skolnity Wisła Ski & Bike Park. Zapytaliśmy, jak wygląda sytuacja na miejscu i jak na otwarcie obostrzeń z

Właściciele stoków i ośrodków narciarskich na południu kraju robią wszystko, by nie stracić całego sezonu zimowego. Choć przez pandemię rząd przedłużył zamrożenie znacznej części sektora turystycznego, wiele obiektów zapowiedziało otwarcie. Działają jednak na nieco innych zasadach niż w ubiegłym sezonie. 

Stok w Wiśle zaprasza turystów

Skolnity Wisła Ski & Bike Park otworzył się dla miłośników sportów zimowych 30 stycznia. Jest to możliwe, bowiem ośrodek uruchomił program zajęć edukacyjno-sportowych. Jak możemy przeczytać na profilu stacji na Facebooku, zajęcia odbywać się będą codziennie w godzinach 8:00-15:00 oraz 17:00-21:00

Robimy wszystko zgodnie z planem, robimy zajęcia edukacyjno-sportowe – poinformowała portal Turyści.pl Karolina Cieślar z ośrodka Skolnity Wisła Ski & Bike Park.

???? Tęsknisz za jazdą na nartach i desce? WEŹ UDZIAŁ W NASZYM PROGRAMIE ZAJĘĆ EDUKACYJNO-SPORTOWYCH ❗️???? Zajęcia...

Opublikowany przez Skolnity Wisła Ski & Bike Park Piątek, 29 stycznia 2021

Aby taka metoda mogła działać, narciarze muszą wypełnić odpowiedni formularz oraz wykupić w kasie ośrodka konkretne szkolenie. Następnie turysta przystępuje do zajęć grupowych prowadzonych przez instruktora, o czym możemy przeczytać na stronie skolnity.pl. 

Goście poinformowani zostają, że instruktor demonstruje ćwiczenia szkoleniowe, a oprócz tego udziela rad i wskazówek uczestnikom. Pozostaje on również do ich dyspozycji - mogą prosić o indywidualne konsultacje czy ocenę swoich postępów. 

Widok z kamery online, ośrodek Skolnity, 1.02.2021 r., godz. 13:30/screen/skolnity.pl/kamery-online

Zapytaliśmy również, jak wygląda obecnie sytuacja w ośrodku i czy po otwarciu stok cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. 

Radość fanów zimowego szaleństwa

Zainteresowanie jest duże, wszyscy się cieszą, że mogą trochę sportu zażyć. Na pewno to też na psychikę ludzi dobrze wpływa. Są chętni, instruktorzy mają co robić, doszkalają się, mamy rozstawione tyczki, więc osoby, które nigdy nie jeździły na tyczkach na gigancie, mają okazję spróbować – opisała nam sytuację na stoku Karolina Cieślar.

Oczywiście funkcjonowanie ośrodka związane jest z przestrzeganiem obostrzeń sanitarnych oraz specjalnych zasad bezpieczeństwa. Na stronie internetowej ośrodka oraz w mediach społecznościowych wymieniono każdy, istotny aspekt tych ograniczeń. Odwiedzającym zwraca się uwagę m.in. na konieczność zachowywania dystansu, zasłaniania ust i nosa czy fakt, że na teren stoku wejść mogą wyłącznie osoby, które biorą udział w zorganizowanych zajęciach

Widok z kamery online, ośrodek Skolnity, 1.02.2021 r., godz. 13:30/screen/skolnity.pl/kamery-online

Fajnie to raczej wygląda. [Goście - przyp. red.] zachowują reżim, rozumieją sytuację [...] Wszystko jest okej, nie ma żadnych problemów – zapewniła nas Pani Karolina Cieślar. 

Obrazy z kamery online, skierowanej na stok ośrodka, którą znaleźć można na stronie skolnity.pl, wyraźnie pokazują, jak narciarzom brakowało tego typu miejsc. Choć nie ma potencjalnie ryzykownych tłumów, to jednak sporo ludzi z chęcią korzyta z możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >

Polska

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

Czytaj więcej >