Turysci.pl
Monitoring na plaży w Międzyzdrojach

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Nad morzem trwają przygotowania do sezonu letniego

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na plaży w Międzyzdrojach już wkrótce pojawią się tłumy turystów. Trwają przygotowania do sezonu letniego, a jak zdradza burmistrz nadmorskiego kurortu, na plażach można spodziewać się zmian. Włodarz mówi o monitoringu, radiowęźle oraz dronie.

TVP Szczecin w swoim materiale pokazało, jak wyglądają Międzyzdroje zaraz przed rozpoczęciem sezonu letniego. Jak można się domyślić, nadmorski kurort przygotowuje się do przyjęcia gości.

Turystów nie mogą doczekać się zarówno przedsiębiorcy, którzy chcą już zacząć nadrabiać straty po lockdownie, jak i włodarze miasta. Burmistrz zapowiedział również istotne zmiany na plaży.

Zmiany na plaży w Międzyzdrojach

Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów, ogłosił szereg nowości, które będą na wybrzeżu czekały na turystów. Zgodnie z jego zapowiedziami, na plaży pojawić się ma strefa sportowa i dla aktywnych.

Paszporty szczepionkowe od lipca

Jest porozumienie ws. paszportów szczepionkowych. Zaczną działać 1 lipca

CZYTAJ DALEJ

Będą różnego rodzaju animacje, plus do tego odpowiedni instruktorzy – mówił dla TVP3 Szczecin polityk.

Zapewnił, że dostęp do tej atrakcji będzie bezpłatny. Wraz z nią powstać ma także specjalna „strefa malucha", co będzie korzyścią zarówno dla najmłodszych, którzy nie będą się nudzili, jak i ich rodziców, którzy będą pewni, że ich pociechy są bezpieczne.

Bobek ogłosił również powstanie monitoringu na plaży, co sam określił jako „nowość". Zaznaczył, że wraz z radiowęzłem oraz dronem ma on stworzyć system zapewniający bezpieczeństwo turystom. Dzięki tym środkom służby będą mogły w czasie rzeczywistym obserwować sytuację na plaży, a w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa, szybciej dotrą na miejsce.

Nad wszystkim czuwać ma natomiast tradycyjnie odpowiednia liczba ratowników oraz punkty medyczne. Wkrótce także lokalna plaża ma zostać poszerzona, a więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Prace też w Mielnie i Sopocie

Nie tylko Międzyzdroje przygotowują się na przyjęcie turystów i szykują niespodzianki. W Sopocie oraz Mielnie przedsiębiorcy również nie mogą się doczekać gości, a w drugim z wymienionych kurortów uruchomiono też specjalną Mieleńską Kartę Turysty, dzięki której wczasowicze mogą dostać zniżki w tamtejszych lokalach.

Sopot z kolei uruchomił inwestycję długoterminową, na której skorzystają także turyści. Trwa tam bowiem rozbudowa mariny, co ma wzbogacić ofertę żeglarską nadmorskiego kurortu. Powstać ma tam 100-metrowy pomost, a fani morskich sportów dostaną miejsce do przechowywania sprzętu oraz sanitaria.

Wartością dodaną jest pojawienie się kilka tygodni temu na plaży rury refulacyjnej, która oczyszcza i transportuje piasek z dna morskiego. Choć wydawać by się mogło, że wygląda nieestetycznie, to dla turystów i spacerowiczów w czasie majówki spełniała funkcję wygodnej ławeczki i cieszyła się sporą popularnością.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVP3 Szczecin

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Zapytali Polaków, gdzie spędzą tegoroczne wakacje. Większość zostanie w domach lub będzie podróżować po Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Sprawdzili ceny w restauracjach w Ustce. Czy rzeczywiście jest drogo?

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >