Turysci.pl
Międzyzdroje

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Plaża w Międzyzdrojach zostanie poszerzona. Turyści doczekają się już 1 czerwca

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Plaża w Międzyzdrojach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów, przez co zrobiła się dla nich zbyt ciasna. Zapadła jednak decyzja o poszerzenie strefy. Jeśli wszystkie prace przebiegną zgodnie z planem, plażowicze będą mogli rozłożyć się na poszerzonej plaży już 1 czerwca.

Zapadła decyzja o poszerzeniu plaży w Międzyzdrojach, na co od lat czekali zarówno mieszkańcy jak i przyjeżdżający tam tłumnie turyści. Umowę w tej sprawie 8 marca podpisali burmistrz miasta Mateusz Bobek podpisał umowę z Wojciechem Zdanowiczem, dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Plaża w Międzyzdrojach zostanie poszerzona

O poszerzeniu plaży w Międzyzdrojach mówiło się od dawna, jednak w końcu mieszkańcy i turyści doczekają się tej ważnej zmiany. Jak poinformował portal Międzyzdroje TV, 8 marca burmistrz Międzyzdrojów podpisał w tej sprawie umowę z dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Zgodnie z umową, do poszerzenia plaży użyty zostanie piasek czysty, niezanieczyszczony o odpowiednich parametrach uziarnienia. Urobek będzie pochodził z dna Zatoki Pomorskiej, a dokładnie budowanego nowego stanowiska dla statków przy terminalu LNG. Według wcześniejszych szacunków potrzebne będzie około 300 tys. m sześc.

Poszerzany odcinek plaży obejmie 411,7 km – 414,3 kilometra wybrzeża – od przystani rybackiej w kierunku zachodnim do wejścia J, czyli w praktyce całą szerokość miasta. Cena wyjściowa realizacji tej inwestycji wynosiła 9 mln zł, jednak dzięki wykorzystaniu piasku z LNG, obniży się on do 2 mln zł.

pogoda

Ostrzeżenia IMGW dla północy i południa Polski. Zapowiadają sztorm na Bałtyku i halny w górach

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Zdecydowana większość turystów przybywa do Międzyzdrojów zobaczyć morze i spędzić czas na tamtejszej plaży. Wizytówką miasta z całą pewnością jest molo znajdujące się w środkowej części plaży, niedaleko amfiteatru. Ma długość 395 m i wchodzi w głąb Morza Bałtyckiego w kierunku północno-wschodnim.

Warto udać się również na Kawczą Górę, wznoszącą się we wschodniej części Międzyzdrojów. Ścieżka na Kawczą Górę rozpoczyna się obok bramy do Wolińskiego Parku Narodowego, a zejście prowadzi drewnianymi schodami, oficjalnie uznanymi za najwyższe i najdłuższe schody na polskim wybrzeżu.

Międzyzdroje słyną również z tamtejszej Promenady Gwiazd, gdzie aktorzy i piosenkarze odciskają tam swoje dłonie od czasu pierwszego Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd, który miał miejsce w 1996 roku.

Ciekawostką Międzyzdrojów jest również tamtejsze Oceanarium, gdzie znaleźć można 9 zbiorników, wypełnionych żywymi rybkami, a 9 z akwariów znajduje się pod ziemią. W mieście odwiedzić można również planetarium, gdzie na 7-metrowej specjalnie przygotowanej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowych projektorów trójwymiarowe obrazu Kosmosu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, miedzyzdroje.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >