Turysci.pl
Mielno wprowadza Kartę Turysty

screen/Koszalin Info TV/Elżbieta Subocz/youtube

Mielno wprowadzi na wakacje Mieleńską Kartę Turysty ze zniżkami

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Mielno przygotowało specjalną ofertę dla gości, którzy przyjadą tam na wakacje. Nadmorski kurort chce przyciągnąć Polaków Mieleńską Kartą Turysty. Każda osoba, która się zarejestruje i będzie opłacać niewielką kwotę, może liczyć na rabaty i spore oszczędności podczas urlopu.

  • Mieleńską Kartę Turysty będzie mógł otrzymać każdy podróżny, który wniesie opłatę miejscową

  • Przez tyle dni, ile opłaci, będzie mógł korzystać z szeregu zniżek w lokalnych obiektach

  • Projekt ma zarówno zachęcić turystów do przyjazdu, jak i wspierać lokalnych przedsiębiorców, u których podróżni będą wydawali pieniądze podczas urlopów

Mielno bez wątpienia jest jedną z najchętniej odwiedzanych, nadmorskich miejscowości w Polsce, szczególnie w dobie pandemii, gdy Polacy starają się omijać wielkie, zatłoczone miasta. Mimo to jednak Lokalna Organizacja Turystyczna postanowiła przygotować coś specjalnego dla gości, którzy przyjadą tam na wakacje.

Mielno wprowadza Mieleńską Kartę Turysty

Jak widzimy na nagraniu KoszalinInfoTV na profilu Elżbiety Subocz na YouTube, już w czasie majówki do Mielna przyjechały prawdziwe tłumy turystów. Spodziewać się można, że sytuacja wyglądała będzie bardzo podobnie już za nieco ponad miesiąc.

Na przyjezdnych czeka wyjątkowa Mieleńska Karta Turysty. Jak wynika z informacji przekazanych przez Sylwię Mytnik z Lokalnej Organizacji Turystycznej, cytowanej przez Eska.pl, turyści otrzymać w jej ramach mogą szereg zniżek. Mogą to być zarówno rabaty kwotowe, jak i procentowe, a co więcej, przewidziane na tyle osób, za ile opłacimy opłatę miejscową.

Chętni turyści bowiem muszą właśnie tę opłatę uiścić i za tyle dni, przez ile chcą korzystać ze zniżek. Za dobę wynosi ona 2,40 zł. Program ma zacząć działać od początku lipca, a listę usługodawców i przedsiębiorców, u których uczestnicy mogą liczyć na zniżki, znaleźć będzie można na specjalnej stronie internetowej.

Projekt ten jest pilotażowy i wciąż trwa proces poszukiwania partnerów. Zachęcani do kontaktu z Lokalną Organizacją Turystyczną w Mielnie są również przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w akcji. Jak wynika z komunikatów medialnych, Karta ma zapewnić spore zniżki turystom oraz większy ruch lokalnym przedsiębiorcom.

Od września ruszają prace nad poszerzeniem plaży w Mielnie

Mieleńska Karta Turysty to jednak niejedyna zmiana, którą planuje Mielno w najbliższym czasie. Już od września bowiem rozpoczną się prace zmierzające do zabezpieczenia brzegu morskiego oraz poszerzenia plaży w tej miejscowości.

Urząd Morski w Szczecinie podpisał już umowę z firmą, która ma wykonać pace budowlane na plaży. Trwać mają one do czerwca 2023 roku. W ramach projektu wybudowane ma zostać także nowe, schodkowe zejście na piasek.

Na szczęście dla turystów, prace mają być wstrzymywane na okres wakacyjny, więc w udanych wczasach letnich nad polskim morzem nie będą przeszkadzały maszyny budowlane. Burmistrz Mielna zapewnia natomiast, że już za dwa lata efekt tej inwestycji będzie widoczny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Eska.pl

Podobne artykuły

Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Zapytali Polaków, gdzie spędzą tegoroczne wakacje. Większość zostanie w domach lub będzie podróżować po Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Sprawdzili ceny w restauracjach w Ustce. Czy rzeczywiście jest drogo?

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >